poniedziałek, 4 lutego 2013

Kącik Prasowy - CD-ACTION 02/2013

Witajcie,
dzis w "Kąciku..." chciałbym przedstawić Wam najnowszy numer czasopisma CD-ACTION. Tytuł ten poświęcony jest grom komputerowym i konsolowym oraz ogólnie rozumianemu "gamingowi".
Czasopismo to to można powiedzieć hegemon na rynku prasowym dotyczacym tego zagadnienia. Nie "ostał" się na rynku wydawniczym już żaden tytuł, który mógłby choc próbować konkurować z CD-ACTION (przynajmniej w kwestii gier na komputery PC, gry konsolowe mają rynkowych reprezentantów w Polsce skupionych tylko na tego typu rozrywce). Czy zatem brak realnej konkurencji nie wpłynął demobilizujaco na redakcję i czy warto sięgnąć po tworzony przez nich tytuł? Mam nadzieję, że ta recenzja da na to pytanie odpowiedź.
Zatem co znajdziemy w najnowszym numerze? W dziale zapowiedzi wśród licznych interesujących tekstów szczególnie wyróżnić można artykuł dotyczący gry Metro: Last Light osadzonej w świecie książki Metro 2033 czy powrotu kultowej postaci Larrego Laffera w produkcji Leisure Suit Larry: Reloaded.
W dziale beta-testy zapoznać się możemy ze spostrzeżeniami autorów z gry w propozycje znajdujące sie w fazie testów. I tu znajdziemy ciekawy tekst poświęcony "superbohaterskiej bijatyce" InJustice: Gods Among Us oraz ten poświęcony kolejnej części kultowej strategii rts StarCraft II: Heart of the Swarm.
Z kolei w dziale recenzje duży i niezwykle "smaczny" materiał z gry "Devil my Cry" klimatycznej, grywalnej i genialnie udżwiękowionej grze stanowiącej restart serii DmC. Znajdziemy tu także wśród wielu recenzji bardzo ciekawy tekst poświęcony nowemu dodatkowi do gry rpg Skyrim zatytułowanego Dragonborn.
By jednak nie patrzeć na CDA jako na czasopismo tylko z opisami gier warto dodać, że znajdziemy w nim niezwykle interesująco napisane artykuły i publicystykę "okołogrową" i sprzętową. Istotne miejsce w tym numerze zajmuje podsumowanie "gamingowe" ubiegłego roku, tekst dotyczacy piractwa komputerowego i metod walki z nim, publicystyczny materiał przedstawiający spojrzenie na klienta z punktu widzenia sprzedawcy sprzetu czy oprogramowania, artykuł o marketingu i działaniach PR związanych z promocją gier komputerowych  czy tekst dotyczacy zarabiania w sieci (w zasadzie druga jego część). Jeśli dodamy do tego testy sprzętu (nie tylko komputerów), oprogramowania czy inne drobniejsze artykuły otrzymamy pełniejszy obraz tego tytułu. Ponadto (jak co miesiąc) do CDA dołączone są płyty dvd na których znajdziemy trzy pełne wersje gier( The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena + remake Escape from Butcher Bay, Front Mission Evolved, Anomaly: Warzone Earth PL), wersje demo kilku innych produkcji, mody do gier, e-booki, galerie, dodatkowe teksty i masę innych intersujących pozycji.
Już samo czasopismo jest bardzo interesujące. Duże urozmaicenie tekstów, łatwy ich "odbiór", niezły stosunek ilości grafiki do słowa pisanego sytuują ten tytuł dość wysoko w moim "rankingu" prasowym. Płyty "wypchane" dużą ilością materiałów podwyższają jeszcze ocenę tego tytułu. Do tego dochodzi jeszcze wysoka jakość papieru i bardzo dobry graficzne wykonanie czasopisma.
Numer 02/2013 prezentuje się zatem bardzo dobrze (choć nie jest to najlepszy numer CDA jaki czytałem) i z pewnością mogę go polecić nie tylko tym, którzy lubią grać i przy grach spędzają sporo czasu. Myślę, że tytuł ten zainteresuje także tych, którzy na "gamingowe" przygody czasu mają niewiele (tak jak choćby ja)  ale mimo to chcieliby móc śledzić rynkowe nowości i ciekawostki oraz tych, którzy dopiero poznają tą formę rozrywki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz