poniedziałek, 25 lutego 2013

Bloger - Tomek Tomczyk

Witajcie,
dziś chciałbym napisać kilka słów na temat książki znanego blogera Tomka Tomczyka twórcy blogów pod wspólną nazwą Kominek. Autor ten postanowił napisać książkę, w której dzieli się z czytelnikami sposobami na stworzenie poczytnego, interesującego oraz zarabiającego bloga.
Książka podzielona jest na szereg większych i mniejszych rozdziałów, w których autor opisuje poszczególne elementy na jakie musi zwrócić bloger podczas wszystkich etapów tworzenia i prowadzenia bloga.
Części te są krótkie i zwięzłe, pisane językiem jasnym i precyzyjnym ale nie pozbawionym swoistej "swady" i "polotu" gwarantujących, że lektura tej pozycji staje się interesująca także w punktu widzenia rozrywkowego a co za tym idzie nie znudzi czytelnika. To istotna zaleta w pozycji typu poradnikowego i wcale nie tak często spotykana.
Nie mnie oceniać warstwę merytoryczną tego tytułu ale zakładam, że musi stać na niezłym poziomie (skoro pisze ją człowiek zarabiający /przypuszczam, że nie mało/ na swoich blogach i żyjący z ich prowadzenia). Nie będę się jednak upierał i przekonywał gdyż zwyczajnie słabo się na tym znam. W każdym razie większość tego co prezentuje autor w swojej książce dla mnie wygląda wiarygodnie (choć z kilkoma tezami autora pozwoliłbym się sobie nie zgodzić /co wynika zapewne z różnic tematycznych naszych blogów jak i z różnego podejścia do blogowania jako procesu/).
Czy zatem warto zainteresować się tą pozycją? Z pewnością tak i to nie koniecznie posiadając lub mając w planach bloga. "Bloger" to wciągająca pozycja dla każdego kto interesuje się szeroko rozumianą blogosferą. Wartki styl przekazu, krótkie treściwe rozdziały, wypowiedzi innych blogerów i vlogerów zaproszonych przez Kominka do współpracy przy książce to wszystko powoduje, że pozycja ta wydana zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej to książka warta czasu potrzebnego na jej przeczytanie.
Ocena Księgola 7/10 jeśli nie planujesz posiadania bloga a interesujesz się choć trochę blogosferą (8/10 jeśli prowadzisz lub zamierzasz założyć bloga, 9/10 jeśli planujesz zarabiać na nim)


2 komentarze:

  1. Chciałbym zwrócić uwagę na okładkę. Prostota i umiejętnie wtopione napisy opisują więcej niż jakieś tandetne grafiki. Co do całości 7/10 i też polecam jeśli prowadzimy bloga.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo trafne spostrzeżenie. Fakt jest taki, że umiejętne opracowanie graficzne wydawanej pozycji to spora sztuka (o czym niejednokrotnie możemy przekonać się odwiedzając księgarnie i biblioteki). Minimalizm często sprawdza się w tej dziedzinie bardzo dobrze i tak też jest przy okazji okładki tej pozycji.

      Usuń