Witajcie,
dziś chciałbym napisać kilka słów na temat książki znanego blogera Tomka Tomczyka twórcy blogów pod wspólną nazwą Kominek. Autor ten postanowił napisać książkę, w której dzieli się z czytelnikami sposobami na stworzenie poczytnego, interesującego oraz zarabiającego bloga.
Książka podzielona jest na szereg większych i mniejszych rozdziałów, w których autor opisuje poszczególne elementy na jakie musi zwrócić bloger podczas wszystkich etapów tworzenia i prowadzenia bloga.
Części te są krótkie i zwięzłe, pisane językiem jasnym i precyzyjnym ale nie pozbawionym swoistej "swady" i "polotu" gwarantujących, że lektura tej pozycji staje się interesująca także w punktu widzenia rozrywkowego a co za tym idzie nie znudzi czytelnika. To istotna zaleta w pozycji typu poradnikowego i wcale nie tak często spotykana.
Nie mnie oceniać warstwę merytoryczną tego tytułu ale zakładam, że musi stać na niezłym poziomie (skoro pisze ją człowiek zarabiający /przypuszczam, że nie mało/ na swoich blogach i żyjący z ich prowadzenia). Nie będę się jednak upierał i przekonywał gdyż zwyczajnie słabo się na tym znam. W każdym razie większość tego co prezentuje autor w swojej książce dla mnie wygląda wiarygodnie (choć z kilkoma tezami autora pozwoliłbym się sobie nie zgodzić /co wynika zapewne z różnic tematycznych naszych blogów jak i z różnego podejścia do blogowania jako procesu/).
Czy zatem warto zainteresować się tą pozycją? Z pewnością tak i to nie koniecznie posiadając lub mając w planach bloga. "Bloger" to wciągająca pozycja dla każdego kto interesuje się szeroko rozumianą blogosferą. Wartki styl przekazu, krótkie treściwe rozdziały, wypowiedzi innych blogerów i vlogerów zaproszonych przez Kominka do współpracy przy książce to wszystko powoduje, że pozycja ta wydana zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej to książka warta czasu potrzebnego na jej przeczytanie.
Ocena Księgola 7/10 jeśli nie planujesz posiadania bloga a interesujesz się choć trochę blogosferą (8/10 jeśli prowadzisz lub zamierzasz założyć bloga, 9/10 jeśli planujesz zarabiać na nim)
Chciałbym zwrócić uwagę na okładkę. Prostota i umiejętnie wtopione napisy opisują więcej niż jakieś tandetne grafiki. Co do całości 7/10 i też polecam jeśli prowadzimy bloga.
OdpowiedzUsuńBardzo trafne spostrzeżenie. Fakt jest taki, że umiejętne opracowanie graficzne wydawanej pozycji to spora sztuka (o czym niejednokrotnie możemy przekonać się odwiedzając księgarnie i biblioteki). Minimalizm często sprawdza się w tej dziedzinie bardzo dobrze i tak też jest przy okazji okładki tej pozycji.
Usuń