wtorek, 25 grudnia 2012

Trucizna - Andrzej Pilipiuk

Witajcie,
dziś zajmę się najnowszym zbiorem opowiadań autorstwa "Wielkiego Grafomana" jak sam o sobie mówi Andrzej Pilipiuk. "Trucizna" to zbiór opowiadań, których centralną postacią jest Jakub Wędrowycz egzorcysta-amator, bimbrownik dyplomowany, pogromca wszelkich zjawisk nadprzyrodzonych, alkoholik i degenerat społeczny. Opowiadania ukazują najnowsze niesamowite przygody wspominanego Jakuba oraz jego kompana kozaka Semena. Pojawią się w nich duchy, wampiry, odwieczni wrogowie, cudowne lustereczka a nawet smok. Wszystko to podlane wyśmienitym samogonem pędzonym przez samego Jakuba. Opowieści jak zwykle u tego autora tryskają swojskim humorem i niesamowitą inwencją twórcy. Czyta się je błyskawicznie przy tym doskonale się bawiąc. Co prawda nie wszystkie są równe poziomem. Kilka opowiadań prezentuje nieco niższy poziom niż pozostałe ale nie odcinają się one w sposób znaczący i  nie wpływają na ogólny odbiór całości.
Generalnie zbiorek jest bardzo dobry. Czyta się doskonale a ogromna dawka humoru poprawi nastrój i jeszcze bardziej uprzyjemni odbiór.
Ocena Księgola 7/10

3 komentarze:

 1. Cześć! Mam trocę inną opinię nt tej książki. http://tylkodobre.blogspot.com/2012/12/nie-tym-razem-panie-pilipiuk.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zapoznaję się z odmiennymi od swoich spojrzeniami na pewne tytuły. Pozostanę jednak przy swojej opinii: książka jest miejscami nierówna ale czyta się dobrze, jest zabawna i daje możliwość miłego spędzenia czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy sposób na opowiadania. Okładka również ciekawa, na pewno sprawdzę tą "Trucizne" Pilipiuka. Twoja ocena trochę kiepska, zobaczymy jaka będzie moja.

  OdpowiedzUsuń