czwartek, 13 grudnia 2012

Mroczna Kolekcja - Ted Dekker

Cześć,
dziś zajmiemy się najnowszą powieścią psychologiczno-kryminalną Teda Dekkera zatytułowaną "Mroczna Kolekcja". Mroczna historia snuta przez autora opowiada o grasującym w Denver nieuchwytnym seryjnym mordercy, zabijającym młode piękne kobiety i charakteryzujący je z niewiadomych przyczyn na "panny młode". Próbę jego schwytania podejmuje przenikliwy agent FBI Brad Raines wspierany przez ekipę specjalistów a także kilku nietypowych konsultantów. O ile opis fabuły nie brzmi wyjątkowo niepowtarzalnie czy nowatorsko o tyle podczas czytania książka zmienia się we wciągającą "jak wir" psychologiczną opowieść podlaną soczystym wątkiem kryminalnym. Książkę czyta się niezwykle szybko i niemal od samego początku przykuwa ona pełnię uwagi czytelnika. Sięgając po nią miałem pewne obawy wynikające z faktu, że dawno już nie czytałem kryminału a wiele książek tego typu o mocnym wątku psychologicznym jakie miałem okazje czytać gubiło się w rozwlekłych rozważaniach, emocjach i stanach umysłu. Tej pozycji to nie grozi od początku klimat jest duszny i ciężki a napięcie narasta z każdą przeczytaną stroną. Wyraziści i skomplikowani bohaterowie prezentują się doskonale na tle przemyślanej i dobrze rozwiniętej fabuły i przenikającego do szpiku klimatu opowieści. Wpleciony w opowieść wątek zauroczenia i fascynacji  "podkręca" zarówno klimat jak i tempo akcji.
Zatem czy warto? Zdecydowanie tak. Dawno już książka nie wciągnęła mnie tak jak opowieść Teda Dekkera. Czyta się doskonale i pozostawia czytelnika z kilkoma ważnymi pytaniami, na które sam musi sobie odpowiedzieć.
Dlatego daje tej książce ocenę 9/10 co jak na powieść współczesną tego gatunku jest wynikiem fenomenalnym. Gorąco polecam.

1 komentarz:

  1. Witam,
    potrzebuje opis mordercy z tej książki , jego zachowania, dlaczego mordował, cały portret psychologiczny. Proszę Ciebie/Was o pomoc.
    mój adres e-mail: pjowita@o2.pl

    OdpowiedzUsuń