czwartek, 24 lipca 2014

Fight Club powraca...

Witajcie,
dziś chciałem podzielić się z Wami fantastyczna wiadomością. Otóż Chuck Palahniuk twórca kultowej książki"Fight Club" (w Polsce znanej jako "Podziemny Krąg")  rewelacyjnie zekranizowanej przez Davida Finchera (cudowne role Edwarda Nortona i Brada Pitta oraz Heleny Bonham Carter) po wielu latach dał się przekonać fanom i rok temu ogłosił kontynuację opowiesci tym razem w formie komiksu. Tuż przed tegorocznym Comic Conem ujawniono pewne szczegóły tego come backu. Wydawcą będzie Dark Horse Comics (tak to Ci od najnowszej cyfrowej wersji przygód wiedźmina Geralta). Seria liczyć będzie 10 zeszytów a rysunki stworzy Cameron Stewart ("Catwomen"). Premierę zapowiedziano na maj 2015 roku i mam nadzieję, że wersja papierowa pojawi się w równym czasie co cyfrowa co dałoby możliwość zapoznania się także nam Polakom z dalszym ciągiem historii bez jak to dziś bywa koszmarnych poślizgów czasowych potrzebnych na wydanie i tłumaczenie (o ile do takiego by w ogóle doszło). Akcja komiksu będzie przedstawiać wydarzenia 10 lat po historii znanej z książki i filmu choć nie będzie stronić od retrospekcji. Główny bohater przeżywa problemy małżeńskie (związany będzie z Marlą Singer) oraz przytłoczony jest rutyną i brakiem perspektyw. Wszystko jednak zmieni się gdy powróci Tyler i porwie ich syna. Tyle póki co wiemy o fabule jednak autor zapowiada, że w kontynuacji dowiemy sie więcej o pochodzeniu Tylera. Nie zabraknie także innych postaci znanych z oryginału.
Kolejne wieści mają być ujawnione na tegorocznym Comic Conie, który rozpoczął się dziś ale już teraz muszę przyznać, że jak przystało na fana wieść o powrocie "FC" bardzo mnie ucieszyła. Mam nadzieję, że ChP nie stracił nic ze swych mocy kreacji a komiks okaże się godną kontynuacją wybornej książki. Poki co wydawca ujawnił jeden szkic, który zobaczyć możecie poniżej:

2 komentarze:

  1. Ostatnio próbowałam obejrzeć film, ale z racji, że oglądałam ze znajomymi nie potrafiłam się skupić i wciągnąć. Muszę szybko zrobić drugie podejście :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam tak film jak i książkę. Fakt jednak, że nie są to pozycje stricte rozrywkowe i dobrze przy ich odbiorze mieć możliwość skupienia się na treści i emocjach. Wesoła ekipa w tym nie pomaga ;)

      Usuń