wtorek, 8 lipca 2014

Czarnoksiężnik. Miecz Radogosta - Juraj Cervenak

Witajcie,
dziś znów powracamy do pełnych magii czasów przedchrześcijańskiej słowiańszczyzny by wraz z czarnoksiężnikiem Roganem synem Czarnoboga, wiedźmą Mireną, demonicznym wilkiem Gorywałdem i innymi stawić czoła niebezpiecznemu księciu plemienia Łuczan  Włościsławowi i złowieszczym sługom Białoboga oraz odzyskać utracone dziedzictwo.
"Miecz Radogosta" to kontynuacja znakomitego cyklu "Czarnoksiężnik" autorstwa Juaraja Cervenaka odnoszącego ogromne sukcesy na rynkach wydawniczych Czech i Słowacji i będącego odpowiednikiem Andrzeja Sapkowskiego tamtych krajów. Muszę przyznać, że od pierwszego "zetknięcia" się pokochałem "tchnące" słowiańskim duchem historie opowiadane przez tego autora, jego styl pisarski oraz bogatą narrację. I w przypadku "Miecza..." nic się w tej kwestii nie zmieniło. Opowieść zaserwowana nam tym razem przez autora jest wciągająca, trzymająca w napięciu, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i niesamowitych zdarzeń. Jest pełna magii, kapryśnych bogów, potężnych "bohatyrów" i mitologicznych stworów. Akcja jest szybka, bohaterowie przekonujący a opisy barwne.
Lektura tej książki to prawdziwa przyjemność, którą bardzo trudno przerwać. Historia "wchłania" czytelnika od pierwszej strony i utrzymuje ten stan aż do strony ostatniej.
Po tej lekturze z niecierpliwością czekam na kontynuację tego wybornego, stojącego na bardzo wysokim poziomie cyklu.
Czy polecam? Zdecydowanie i bezwzględnie tak. Komu? Każdemu bo przy takiej książce nudzić się absolutnie nie sposób.
Ocena Księgola 9/10

Książkę do recenzji otrzymałem dzięki uprzejmości jej wydawcy Instytutu Wydawniczego Erica http://www.wydawnictwoerica.pl/za co serdecznie dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz