poniedziałek, 2 czerwca 2014

Batman i Robin. Cudowny chłopiec - Frank Miller, Jim Lee

Witajcie,
dziś chciałbym przedstawić wam komiks "Batman i Robin. Cudowny chłopiec". Opowieść stworzona przez Franka Millera twórcę takich opowieści jak "300" i kultowe "Sin City" (oba świetnie zekranizowane) i ilustrowana przez Jima Lee przedstawia nam historię Dicka Greysona i jego przemiany w pomocnika Batmana - Robina.
To także opowieść o konflikcie między Batmanem a Ligą Sprawiedliwości. Poznamy także kilka niezwykle intrygujących historii "pobocznych".
"Batman i Robin..." to opowieść głęboka i psychologiczna. Historia wewnętrznej przemiany młodego chłopca w pogromcę zbrodni. Opowieść o zdradzie, stracie, nienawiści i zemście ale także miłości, szacunku i wzajemnym przywiązaniu. Czytając ją "zwiedzimy" mroczne zakamarki duszy człowieka i poznamy czym jest strach. Ujrzymy mrok, który czai się w każdym z nas i to jak niewiele potrzeba by zatryumfował nad człowieczeństwem.
To niezwykły album, jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy o Batmanie jaki miałem okazję czytać. Głęboka, przejmująca opowieść. Psychologiczny mocny i bezkompromisowy przekaz. Rewelacyjna kreska. I w końcu barwne i świetnie zarysowane psychologiczne postacie zarówno Batmana czy Robina jak i ich przyjaciół  oraz wrogów. To wszystko (i wiele więcej) tworzy wyborną i dorosłą historię Batmana i Robina kanonicznych postaci komiksowych XX i XXI wieku.
Polecam z mocną pewnością, że lekturą tego albumu nikt nie poczuje się zawiedziony.
Ocena Księgola 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz