poniedziałek, 14 stycznia 2013

Thorgal#1 - Zdradzona Czarodziejka - Grzegorz Rosiński, Jean Van Hamme

Witajcie,
dawno już nie było wśród recenzji odcinka poświęconego komiksom. Dziś nadrabiamy te zaległości ponieważ chciałbym przedstawić wam komiks stanowiący pierwszy tom z bardzo dużej serii, dla mnie (i pewnie nie tylko dla mnie), absolutnie kultowej.
Zainauguruje on cykl poświęcony tej serii i jej bohaterowi, w którym co jakiś czas będę przedstawiał wam kolejny tom tego cyklu.
Ale do rzeczy, dzisiejszym naszym bohaterem jest komiks Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hammea zatytułowany "Zdradzona Czarodziejka" będący pierwszym tomem kultowej serii Thorgal.
Jest to rodzaj "wprowadzenia" do serii ponieważ tom zawiera dwie opowieści. Pierwsza opowiada historię schwytania Gandalfa Szalonego, ojca Aaricii ukochanej Thorgala, przez tajemniczą królową wyspy ukrytej wśród lodów.
Druga opowiada historię Thorgala, który trafia do Rajskiej Groty, w której spotyka trójkę pięknych kobiet usidlających naszego bohatera i namawiających by wraz z nimi pozostał w grocie na wieki. Co z tego spotkania wyniknie dowiecie się czytając tą opowieść.
Jeśli chodzi o poziom opowiedzianej historii to stoi ona na wysokim poziomie. Ilustracje jak w całej serii są specyficzne. Ja bardzo lubię kreskę Rosińskiego ale słyszałem głosy krytykujące jego ilustracje więc sugerowałbym samodzielnie zweryfikować ich jakość poprzez lekturę komiksu.
Z pewnością jest to komiks godny polecenia i warto przeczytać go by wczuć się w klimat sagi o Thorgalu.
Tom "Zdradzona Czarodziejka" jest tomem interesującym ale zdecydowanie nie najlepszym w serii dlatego
ocena Księgola to 7/10.

1 komentarz:

  1. Pamiętam ten komiks z dzieciństwa. Czytałem go kilkanaście razy . Niestety gdzieś mi zaginą.

    OdpowiedzUsuń