wtorek, 1 stycznia 2013

Piętno - Sandra Stawińska

Witajcie,
dziś chciałbym zaprezentować wam książkę "Piętno" autorstwa Sandry Stawińskiej. Książka opowiada historię zdrady, pożądania i namiętności wielkich i rujnujących życie bohaterów ale jednocześnie ukazujących ich prawdziwe oblicza. Odnoszący sukcesy biznesmen, jego żona, długo oczekiwany syn, zmysłowa femme fatale i inne postacie "kroczą" na kartach tej powieści w tańcu pożądania, miłości i nienawiści oraz zdrady i kłamstwa. Książka pisana na dwóch platformach czasowych i przenosząca nas do współczesnej Polski, na wyspy karaibskie i do Amsterdamu wprowadza nas w świat, w którym bohaterowie okłamując się nawzajem poszukują szczęścia i namiętności. By nie zepsuć przyjemności czytania nie powiem o fabule nic więcej.
Początkowo obawiałem się tej książki widząc ją po stronie popularnych ostatnio romansideł lub "porno dla mamusiek". Na szczęście prawda o tej pozycji nie jest tak błaha i prosta jak w wypadku tego typu "literatury".
"Piętno" to książka nie łatwa ale nie ze względu na słabość warsztatu pisarskiego autorki czy niedopracowania. Jej trudność polega na tematyce, ciężkim klimacie zdrady i wszędobylskich kłamstw.
Mimo tej fabularnej "trudności" książka jest naprawdę dobra. Nie spodziewałem się, że przeczytam ją z taką uwagą a czas spędzony przy lekturze minie tak szybko.
Autorka wzbogaca swą opowieść licznymi opisami namiętnych i pikantnych aktów miłosnych jednakże robi to niezwykle klimatycznie i nie epatuje "naturalizmem" opisu mimo, że liczba "gorących momentów" jest całkiem spora. To miła odmiana od pozycji, które robią "karierę" mniej lub bardziej sugestywnymi opisami kopulacji (chyba wszyscy wiemy jakie pozycje mam na myśli).
Opowieść Stawińskiej wciąga ale także stawia wiele istotnych pytań o ludzkie cele, działania ale też psychikę i motywy jakie nami kierują.
Reasumując ta mocna książka to pozycja niezwykle interesująca i godna uwagi. Dobra warsztatowo i jeszcze lepsza fabularnie gwarantuje interesujące spędzenie z nią czasu.
Polecam tą książkę i mam nadzieję, że autorka pracuje już nad kolejną równie ciekawą pozycją.
Ocena Księgola 7/10.


 E-booka Piętno do recenzji otrzymałem dzięki uprzejmości księgarni internetowej Woblink za co serdecznie dziękuję. woblink.com

2 komentarze:

  1. Książka doskonała. Powinien ją przeczytać ktoś kto zdradził, zdradza, zdradzi lub ktoś kto został zdradzony, jest zdradzany, będzie zdradzony. Słowem każdy niezaleznie od płci i wieku! Ta książka opisuje prawdę dla nas. Obowiązkowa lektura dla wkraczających w relacje damsko męskie, bedących w nich latami, rozwodzących się etc. Piękne opisy pięknych miejsc, dobra akcja, nie brakuje też dobrego humoru. Polecam Orrecul

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Istotnie to mocna opowieść poruszajaca ważny i trudny temat jakim jest zdrada (ale też pożądanie, poszukiwanie spełnienia w życiu itd.). Tym ciekawsza, że napisana przez polską autorkę a całość narracji stoi na całkiem wysokim poziomie.

      Usuń