piątek, 28 lutego 2014

W blasku ognia - antologia

Witajcie,
dziś chciałbym przedstawić Wam wybór najlepszych opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033 wyłonionych w konkursie zorganizowanym w zeszłym roku i wydanych w postaci darmowej e-bookowej antologii zatytułowanej "W blasku ognia".
Konwencja przyjęta przez twórców tego zbiorku przedstawia nam poszczególne opowiadania jako opowiesci, którymi "raczą" się odpoczywający przy ognisku mieszkańcy moskiewskiego metra.
To całkiem ciekawy i sprawdzajacy się pomysł.
Także opowiadania jak na twórczośc fanowską prezentują wysoki poziom. W przeważajacej większosci są przemyślane, posiadaja wciągajaca fabułę i interesująco zarysowane postaci. Przekrój tematyczny jest dość spory także każdy miłośnik postapokalipsy (i nie tylko) znjadzie coś dla siebie.
Żałuję tylko, że mimo to, że to polscy fani stworzyli te opowiadania wątek naszej ojczyzny w klimacie Metro2033 pojawia się tylko w jednym opowiadaniu.
Tak jak juz wspomniałem e-book jest bezpłatny i mozna go ściągnąć m.in. z Woblinka, Publio, Virtualo, Legimi, iBooks czy Google Play Books.
To bardzo interesujący projekt i mocno zachęcam Was byście sięgnęli po ten zbiór.
"W blasku ognia" to naprawdę dobra antologia, która dzięki zróżnicowanej tematyce i sprawnemu "pióru" autorów nie pozwoli się Wam nudzić.
Ocena Księgola: 7,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz