poniedziałek, 24 czerwca 2013

Kącik Prasowy - Film 6/2013

Witajcie,
dziś zgodnie z zapowiedzią chciałbym przedstawić Wam recenzję ostatniego numeru miesięcznika "Film". Tak jak pisałem wcześniej tytuł ten znika z polskiego rynku prasowego po 67 latach na nim obecności.
Jest to niewątpliwa strata dla miłośników kina i prasy mu poświęconej.
Czy zatem pożegnalny numer wart jest uwagi? O tym za chwilę.
Z interesujących materiałów w numerze znajdziemy m.in.: tekst o zbliżajacej się premierze "Człowieka ze Stali" i o tym dlaczego kochamy superbohaterów, wywiad z Henrym Cavillem odtwórca roli Supermana,.artykuł odsłaniający kulisy zarobków producentów amerykańskich filmów, opowieść o kryminalnej historii Hollywoodu, filmowy top Macieja Frączyka (znanego vlogera Niekrytego Krytyka), artykuł o serialach dziennikarskich, tekst o "kobiecej pornografii", bardzo ciekawy materiał o audiobookach oraz przenikaniu się świata filmu i gier komputerowych. Do tego recenzje i inne drobniejsze materiały.
Jak widzicie ostatni numer "Filmu" prezentuje się dość interesująco a pewne zróznicowanie materiałów daje szansę kazdemu odnaleźć coś dla siebie. Niestety w numerze zdarzają się teksty nudne i sprawiające wrażenie dłużyzn zapchajdziur (chocby wywiad z J.J.Kolskim przeprowadzony przez Bodo Kox-a)  przez co trudno powiedzieć aby cały numer stał na równym wysokim poziomie.
Mimo tych drobnych niedociągnięć czerwcowy "Film" jest całkiem interesujący i myślę, że warto poświęcić trochę czasu na lekturę przynajmniej kilku artykułów.

1 komentarz:

  1. Byłam wczoraj w kinie na "Człowiek ze stali", jako wierna fanka każdego filmu o superbohaterach. Baardzo mi się podobał, nie spodziewalam się aż tak przyjemnego seansu. A Henry Cavill w roli Clarka - nieziemski, cała żeńska część tylko wzdychała na jego widok. :)

    OdpowiedzUsuń