sobota, 22 czerwca 2013

Imieniny Jana Kochanowskiego - mini relacja

Witajcie,
dziś krótko o imprezie, na której dziś byłem, a która jeszcze trwa i potrwa jeszcze do godziny 24:00 czyli Imieninach Jana Kochanowskiego. Jest to impreza organizowana przez Bibliotekę Narodową w Warszawie promująca literaturę i czytelnictwo. W tym roku Imieniny odbywają się w Ogrodzie Saskim a ich "gościem honorowym" jest Julian Tuwim i jego twórczość (rok 2013 jest rokiem Tuwima).
Impreza rozpoczęła się około południa ale ja dotarłem na nią nieco później bo około godziny 13. Na terenie Imienin było już wówczas wielu odwiedzających i spacerowiczów i z każdą chwilą przybywali kolejni.
Pod namiotami znajdowały się stanowiska wydawców i dystrybutorów książek (na których można było nabyć sporo interesujących tytułów w korzystnych cenach), punkty gastronomiczne i miejsca gdzie prezentowało się (w tematyce okołoimieninowej) kilka szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.
Goście imienin mogli także odpocząć na klimatycznych specjalnie przygotowanych miejscach pod parasolami.
 Na jednej z dwóch przygotowanych scen od godziny 14 przygrywał zespół muzyczny.

Na drugiej nieco mniejszej scenie trwał konkurs autorskich wierszy.
Nie zabrakło także gier, zabaw i animacji dla najmłodszych uczestników (z kolorową "lotną" asystą).

Była możliwość spotkania wielu autorów książek (ja widziałem Tomasza Raczka), porozmawiania i otrzymania autografu.
Przewidziane były i inne atrakcje (imprezę zakończy dansing, który będzie trwał do 24) ale z racji ograniczeń czasowych nie dane było mi ich zobaczyć.
Mimo to mogę z całą pewnością, że tegoroczne Imieniny Jana Kochanowskiego to impreza niezwykle ciekawa i bardzo udana. To radosne, rodzinne i kolorowe święto dobrej książki i wszystkich, którzy lubią czytać.
Chciałbym by tego typu imprez tego typu wciąż w stolicy przybywało.
Mam nadzieję, że za rok będę znów mógł odwiedzić tą imprezę i jeśli w tym roku nie mogliście na niej być (macie jeszcze szansę bo zakończenie dopiero o 24) to gorąco zachęcam byście odwiedzili ją w przyszłym roku.

2 komentarze:

  1. Księgolu fajnie, że bierzesz udział w takich imprezach. Jak widac po zdjęciach musiało być bardzo artystycznie i pogodnie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To bardzo pozytywnai zróżnicowana impreza, która z roku na rok coraz bardziej się rozwija i rozrasta. Także możliwość zakupu wielu naprawdę świetnych tytułów po baaaardzo atrakcyjnych cenach jest ogromnym plusem tej imprezy (która i bez tego jest wyśmienita).

      Usuń