sobota, 6 kwietnia 2013

Premiera - Korzenie Niebios - Tullio Avoledo

Witajcie,
dziś mam dla Was wieści dotyczące książki, której pojawienie się na półkach księgarń w naszym kraju już Wam wcześniej awizowałem. Mowa tu o książce "Korzenie Niebios" Tullio Avoledo czyli pierwszej ( z wydanych w Polsce) pozycji z uniwersum Metro 2033, która geograficznie osadzona będzie poza terenami dzisiejszej Rosji (ujawniona okładka mówi o umiejscowieniu opowieści nieco więcej) co może być interesującą odmianą od poznanych wcześniej okolic Moskwy i St.Petersburga.
Na początek mogliśmy się zapoznać z fragmentem wymienionej pozycji czytanym przez lektora (dostępne tu) a teraz otrzymujemy kolejne informacje o tym tytule.
Książka ukaże się w Polsce 8 maja br.  i zostanie wzbogacona ilustracjami (siedemnastoma) autorstwa Alexandra Kulikova. Już teraz możemy zobaczyć cztery z tych ilustracji ( są dostępne tu ) i muszę przyznać, że wyglądają zacnie i klimatycznie.
Zatem na początek maja zapowiada się niezwykle interesująca premiera, na którą czekam z dużą niecierpliwością.

2 komentarze:

  1. Okładka jest znakomita, nie mogę się na nią napatrzeć, a apetyt na tą nowość rośnie już od dawna. Z Uniwersum Metro 2033 czytałam tylko "Pitera" Wroczka, ale na półce czeka Diakow.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystkie pozycje z tego uniwersum są bardzo interesujące i mam nadzieję, że "Korzenie..." utrzymają tą wysoką formę :)

      Usuń