wtorek, 9 kwietnia 2013

Kwietniowe premiery

Witajcie,
dziś chciałbym przedstawić Wam kolejne premiery jakie pojawią się na naszym rynku wydawniczym w kwietniu (trzeba przyznać, że miesiąc ten obrodzi wyśmienitymi premierami)

I tak już 16 kwietnia niezwykle interesująca ale też kontrowersyjna pozycja historyczna zawita na półki księgarń. Będzie to "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu" autorstwa niemieckiego historyka Rolfa Dietera Mullera, który ujawnia plany sojuszu III Rzeszy i II RP, który miał być skierowany przeciw Związkowi Radzieckiemu. Czy sojusz ten był realny? Czy przyjęcie przez Polskę niemieckich żądań dotyczących Gdańska spowodowałoby zaistnienia tego sojuszu w formie realnej? O tym wszystkim przeczytamy w tej książce, która stanowić będzie interesujący choć wzbudzający wątpliwości głos w dyskusji dotyczącej historii III Rzeszy i II RP.
Dzień później (tj. 17 kwietnia) będziemy mogli zapoznać się z książką "Hartland. Pieszo przez Amerykę" będącą zapisem podróży pieszej i autostopowej autora przez Stany Zjednoczone. To opowieść o "magicznej" podróży, nieznanych zakątkach Stanów i ciekawych ludziach jakich napotkał autor tej zapowiadającej się niezwykle interesująco pozycji.

19 kwietnia z kolei przeczytać będziemy mogli książkę - reportaż poświęcony osobie niedawno zmarłego prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza idealistę, którego sukces i władza zmieniła w dyktatora i tyrana. To także opowieść o władzy, charyzmie i wzniosłych ideach, które nie zawsze gwarantują nastanie "raju na ziemi". Ten reportaż to z pewnością barwna i interesująca opowieść, którą warto będzie się zainteresować.
Pod koniec kwietnia (29 kwietnia) z kolei będziemy mogli zapoznać się z podręcznikiem autorstwa "ojca" polskiego survivalu Jacka Pałkiewicza. Książka ta poruszy problem zapewnienia sobie bezpieczeństwa i przetrwania niebezpiecznych sytuacji w środowisku miejskim.
Będzie to kolejna pozycja Pałkiewicza dotycząca tego zagadnienia ( po "Sztuce przetrwania w mieście" z 1994 - nieco kontrowersyjnym poradniku i "Podręczniku przetrwania. Jak żyć bezpiecznie w dżungli miasta") i przyznam, że jestem bardzo ciekawy treści jaką przekaże nam w niej autor.
Jak widzicie premiery z drugiej połowy kwietnia prezentują się równie interesująco jak te z pierwszej i razem z nimi czynią z kwietnia miesiąc godny uwagi dla każdego miłośnika literatury. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

5 komentarzy:

 1. Ostatnia pozycja mnie bardzo zaciekawiła, mimo że o Pałkiewiczu nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo sobie obiecuję po tej pozycji szczególnie, że bardzo cenię J. Pałkiewicza.

   Usuń
 2. Ja niestety nie znalazłam nic dla siebie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że w kolejnych premierach znajdziesz jakieś tytuły dla siebie :)

   Usuń
 3. mnie zainteresowała Dżungla miasta i zastanawiam się jakim cudem nie słyszałam jeszcze o autorze :)

  OdpowiedzUsuń