sobota, 20 kwietnia 2013

Reklama płynie prosto z serca. Sekret natchnionego marketingu - Joe Vitale, Craig Perrine

Witajcie,
dziś chciałbym opowiedzieć Wam o niezwykłej książce zatytułowanej "Reklama płynie prosto z serca. Sekret natchnionego marketingu." autorstwa Joego Vitale i Craiga Perrine. Są to przedsiębiorcy, którzy osiągnęli ogromne sukces w zakresie marketingu, napisali wiele bestsellerowych książek- poradników i organizują seminaria i konferencje poświęconych samodoskonaleniu, marketingowi i roli inspiracji w biznesie.
"Reklama..." to seria wywiadów jakie przeprowadzili ci autorzy z grupą przedsiębiorców i biznesmenów, którzy osiągnęli świetne wyniki, sukcesy i wysoką pozycję dzięki pomysłowości, inspiracji, umiejętności "przekucia" marzeń w rzeczywistość  i tzw."natchnionemu marketingowi", który zakłada reklamę zaangażowaną. Autorzy starają się udowodnić, że jeśli w życiu i interesach ludzie będą kierować się inspiracją i natchnieniem są w stanie osiągnąć niesamowite efekty i pokonać swoje ograniczenia.
Nie będąc biznesmenem ani marketingowcem nie oceniam merytorycznej warstwy tej książki.
Muszę jednak przyznać, że świadectwa tak zróżnicowanych zawodowo osób jak specjaliści od marketingu, muzycy, pisarze, artyści-rękodzielnicy itd. potrafią przemówić do czytelnika. Ludzie Ci osiągnęli sukcesy w swoich branżach (ale także poza nimi) dzięki pobudzeniu w sobie kreatywności i inspiracji a także odrzuceniu lub ograniczeniu strachu przed porażką. Są to opowieści bardzo inspirujące i pobudzające do działania. I jeśli miałbym pod tym kątem oceniać tą pozycję otrzymałaby bardzo wysoką ocenę.
Niestety zarówno autorzy jak i osoby, z którymi przeprowadzano wywiady wpletli w swą narrację elementy metafizyczne i spirytualistyczne przypisując im choćby częściowo odniesiony przez siebie sukces.
Nie do końca trafia do mnie mieszanie jakiejkolwiek metafizyki do spraw biznesowych. To powoduje, że muszę obniżyć końcową ocenę choć na szczęście nie obniża w sposób drastyczny wartości przekazywanych przez tą książkę.
Jeśli poszukujecie pozycji, która zainspiruje Was i pozytywnie "nakręci" to ta pozycja mimo drobnych mankamentów spełni swoje zadania bardzo dobrze.
Ocena Księgola 7,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz