niedziela, 3 marca 2013

Przegląd Końca Świata: Feed - Mira Grant

Witajcie,
dziś chciałem zaproponować Wam krótkie spotkanie z książką zatytułowaną "Przegląd Końca Świata: Feed".
Jest to nietypowa opowieść o blogerach żyjących w czasach gdy epidemia zmieniająca ludzi w "zombie" została "opanowana" a ludzkość "uratowana" poprzez odizolowanie stref zagrożenia i ścisłą kontrolę tych, którzy przetrwali. W rzeczywistości w jakiej przyszło żyć głównym bohaterom Georgi i Shaunowi, rodzeństwu blogerów oraz ich przyjaciołom, ludzie żyjący na pozór normalnie egzystują w strachu przed kolejnymi ogniskami epidemii i nadejściem zarażonych wirusem. Obywatele boją się siebie nawzajem, relacje międzyludzkie upadają. Ludzie zamykają się w świetnie strzeżonych domach i osiedlach a ich jedynym oknem na świat jest telewizja i sieć a w niej niezwykle rozbudowana blogosfera. To blogerzy są dziennikarzami Nowego Świata, to oni dostarczają informacji i rozrywki rzeszom odbiorców na całym świecie.
Bohaterowie książki Miry Grant zostają zaproszeni by jako pierwsi blogerzy w historii relacjonowali kampanię jednego z kandydatów do fotela prezydenckiego w USA. To pierwszy krok, który spowoduje ich uwikłanie w niezwykły spisek sięgający swymi korzeniami elit politycznych i naukowych Stanów Zjednoczonych. Jak zachowają się w obliczu przerażającej prawdy, której upublicznienie może kosztować ich życie?
Ta książka ma wszystko co powinna posiadać wysokiej jakości powieść. Wartka akcja, spiski i zakulisowe gierki polityków, zdrada i dążenie do poznania prawdy za wszelką cenę. Dawno nie czytałem tak wciągającej pozycji napisanej przez współczesnego autora. Książka jest wyśmienita pod względem literackim, fabularnym, narracyjnym i w zasadzie każdym innym. Gorąco polecam ją każdemu gdyż opowieść ta pod płaszczykiem opowieści z pogranicza thrillera i powieści postapokaliptycznej ukazuje nam zepsucie jakie dotyka świat polityki i mediów ale też społeczeństwa w naszej rzeczywistości. Książkę czyta się wybornie. Polecam gorąco zarówno miłośnikom thrillerów politycznych jak i miłośnikom dynamicznej i wartkiej akcji. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Ocena Księgola 9/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz