środa, 20 marca 2013

Kącik Prasowy - Historia Do Rzeczy

Witajcie,
dziś chciałbym Wam opowiedzieć o pierwszym numerze czasopisma "Historia Do Rzeczy" tytułu historycznego powiązanego z prawicowym tygodnikiem "Do Rzeczy", który to tytuł niedawno Wam przedstawiałem. Tygodnik nie wzbudził mojego uznania ale mimo to postanowiłem dać szansę tytułowi historycznemu z nim powiązanemu i powiem Wam, że tym razem nie żałuję.
Tytuł ten to wersja "Do Rzeczy" bez irytującej otoczki polityczno-ideowej i bezproduktywnego krytykanctwa. Bardzo dużo interesujących i wciągających artykułów dotyczących historii Polski i świata.
By wymienić najciekawsze: cykl artykułów rocznicowych poświęconych Żołnierzom Wyklętym, obszerny wywiad dotyczący tajemnic zamachów na Adolfa Hitlera (a było ich nie mało), opowieść o trudnych losach Anny German, historia powojennego komunistycznego puczu w Mediolanie czy artykuł poświęcony admirałowi Nelsonowi. Jak widać tematyka poszczególnych artykułów jest zróżnicowana i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Pisane są językiem przystępnym, jasnym i interesującym co jest ważne w przypadku pozycji adresowanej do szerszego grona odbiorców. Generalnie pierwszy numer tego tytułu oceniam wysoko i mam nadzieję, że kolejne utrzymają jego poziom lub jeszcze go podwyższą.

1 komentarz:

  1. Skazany na śmierć - Rozważaj duszo, Chrystusowe rany... - Świetna książka, gorąco polecam: kliknij tutaj

    Wydawnictwo Sfinks

    OdpowiedzUsuń