czwartek, 21 sierpnia 2014

Przegląd Końca Świata. Blackout. - Mira Grant

Witajcie,
dziś chciałem przedstawić Wam ostatnią część trylogii Przegląd Końca Świata zatytułowaną Blackout. Książka ta przedstawia dalszą część historii Shauna i jego ekipy a także kogoś jeszcze...
Akcja rozkręca się stopniowo. Początek jest nieco spowolniony (jak dla mnie nieco zbyt spowolniony) i jest swego rodzaju zapowiedzią drugiej części książki. Gdy już do niej przejdziemy czeka nas mega szybka akcja, od której nie sposób oderwać się choć na chwilę. Czego tam nie ma? Są oczywiście zombie, tajne spiski, nowi i dawni przyjaciele, przestępcze podziemie, porwania, ucieczki i wiele więcej. Dużo się dzieje ale mimo wszystko nie ma się wrażenia chaosu czy nie zaplanowania linii fabularnej. Autorka gładko i bez większych potknięć prowadzi nas przez kreowana przez siebie opowieść.
Książka mimo nieco "opieszałego" początku jest klimatyczna i zapewnia godne zamknięcie cyklu. Zarówno starzy jak i nowi bohaterowie mają swoją psychologiczną "głębię" i nie są tylko "papierowymi wydmuszkami". Fabuła zgrabnie się układa a duża doza szybkiej akcji przyciąga jak "magnes".
Polecam tą pozycję wszystkim, którzy zapoznali się z wcześniejszymi tomami "Przeglądu...".
Z pewnością nie odłożycie książki zawiedzeni.
Ocena Księgola 8,5/10

Książkę otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Sine Qua Non za co serdecznie dziękuję http://www.wsqn.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz