środa, 13 sierpnia 2014

Czytanie jest sexy

Witajcie,
dziś chciałbym opowiedzieć Wam o wspólnej akcji Księgola i zaprzyjaźnionego ze mną grafika. Akcji związanej z literaturą i czytelnictwem z nutką graficznego sznytu. Otóż udało nam się wspólnie zrealizować projekt, który wykluł się w mojej głowie czas jakiś temu a stanie się mam nadzieję odpowiedzią na spadające w naszym kraju czytelnictwo i niezbyt pozytywny oraz mało ciekawy obraz polskiego czytelnika.
Jest to projekt koszulki (damskiej) oraz kilku innych elementów garderoby i gadżetów (naklejek, znaczków) opatrzonych interesującą (w moim odczuciu) grafiką i wspólnym hasłem "Czytanie jest sexy".
Chciałbym by był to swoisty "manifest" wszystkich zakochanych w czytaniu Pań, które łączą piękno, styl i seksowność z zainteresowaniami czytelniczymi.
Uważam, że czas pokazać, że czytanie jest sexy, czytanie jest piękne, czytanie to klasa i styl.
Aktualnie pracujemy także nad męskim "manifestem" czytelniczym lecz wierzę, że póki co i nasz wspólny "damski" projekt wyda się Wam godny zainteresowania.
Jego celem jest bowiem promocja czytelnictwa i wszystkich, którzy czytać lubią. Na koszulkach nie znajdziecie żadnych innych nadruków marketingowych czy promocyjnych firm (jak już przy akcjach pseudo-promujących czytanie bywało). Nie ma więc sytuacji, że na plecach będziecie nosić całą "baterię" nazw i logo sponsorów (nie ma tam także ani odniesień do mojego bloga ani do strony grafika). To "czysty" czytelniczy przekaz bez podtekstów marketingowych.
Chcemy by to hasło (i nadchodząca jego męska odmiana) jednoczyło wszystkich, którzy kochają czytać, nie wstydzą się tego i uważają, że miłość do literatury czyni człowieka jeszcze piękniejszym i pociągającym.
Wspomniane tekstylia i gadżety znajdziecie tutaj  (część z nich niebawem także na Allegro).

Zachęcam Was do tego byście przyjrzeli się proponowanym tekstyliom i gadżetom (ich zakres chcemy stopniowo rozszerzać o kolejne pozycje) i być może jeśli się Wam spodobają nabyli, któreś z nich.
Dajcie także znać w komentarzach czy podobają się Wam grafika, rodzaje gadżetów, jakie tekstylia chcielibyście zobaczyć w linii "Czytanie jest sexy" itd.
Będzie to dla Nas dodatkowa motywacja do dalszej koncepcyjnej i graficznej pracy.
Pokażmy razem, że "Czytanie jest sexy" :)

2 komentarze:

 1. A jakby tak zrobić na koszulce parę złączoną wspólną lekturą?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł ciekawy i wart pochylenia się nad nim :) Dzięki :)

   Usuń