środa, 15 stycznia 2014

Zapowiedzi -nowości z uniwersum "Metro 2033"

Witajcie,
dziś chciałem króciótko przedstawić Wam  kilka informacji z książkowego uniwersum Metro stworzonego przez rosyjskiego pisarza Dymitrija Glukhovskyego. Na początek kilka słów o pozycji, której premiera zapowiedziana została na 5 lutego 2014.  Tym razem akcja książki "Dziedzictwo Przodków" autorstwa Surena Cormudiana przeniesie nas do Konigsberga czyli Kaliningradu czyli Królewca. Zbliżamy się zatem fabularnie delikatnie ku granicom naszego kraju. O choćby zarysie fabuły nie wiadomo w zasadzie jeszcze nic. Miejmy nadzieję, że "Dziedzictwo..." okaże się pozycja interesującą i dobrze zapisze się w pamięci czytelników.
Z kolei pierwsza polska książka osadzona w tym uniwersum to znaczy napisana przez polskiego autora i dziejąca się na ziemiach polskich ma zostać wydana w połowie roku 2014. Póki co bliższych wieści brak ale polski akcent w tym uniwersum to jest to co niewymownie mnie cieszy.
I na koniec równie sympatyczne wieści. Już niebawem w dystrybucji elektronicznej pojawi się darmowy zbiór opowiadań osadzonych w uniwersum Metra zatytułowany "W blasku ognia". Jest to zbiór najlepszych opowiadań osadzonych realiach uniwersum "Metra" stworzonych przez polskich fanów. Na tenże zbiorek czekam z równą niecierpliwością co na wyżej wspomniane tytuły i nie omieszkam podzielić się z Wami odczuciami po jego lekturze.
Jak widzicie zapowiada się wiele "pyszności" dla miłośników postapokaliptycznych klimatów. Liczę na to, że wszystkie okażą się bardzo interesujące.

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie muszę nadrobić zaległości i przeczytać kolejne książki z tego uniwersum. Póki co jedynie 1 część przeczytałem. Które poleca Księgol?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naturalnie kontynuację czyli Metro 2034 oraz trylogię A.Diakowa ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego tomu "Za horyzont".

      Usuń