środa, 22 stycznia 2014

Kącik Prasowy - Uważam Rze 1/2014

Witajcie,
dziś mam dla Was kilka słów o najnowszym numerze "Uważam Rze". Czasopismo to przeszło stosunkowo niedawno zmianę okresu wydawniczego i stało się miesięcznikiem. W ostatnim czasie przechodziło też zmiany kadrowe i profilowe. Jak po tym wszystkim wypada ten tytuł? Na to pytanie mam nadzieję odpowie dalsza część tego tekstu.
Co znajdziemy wewnątrz najnowszego numeru? Niepokojący temat numeru dotczący współpracy warszawskiej prokuratury z osobami i firmami wymuszającymi haracz na przedsiębiorcach. Ponadto m.in.  "nowe rozdanie" w Nokii, zadłużenie we frankach społeczeństw europejskich i metod radzenia sobie z tym problemem przez poszczególne kraje UE, Afryka jako kierunek ekspansji polskich firm, interesujące spojrzenie na OFE i odpowiedź na pytanie dlaczego pomysł z kapitałowymi emeryturami nie miał sznas powodzenia w naszym systemie, spojrzenie na problemy narodowego przewożnika LOT, o wyłudzaniu danych i przestępstwach fiansowych popełnianych dzięki tym danym,  interesujący artykuł o tym jak bolszewicy finansowali rewolucję w Rosji, historia i sylwetka Romana Dmowskiego, "płatna protekcja" w II RP na wybranym przykładzie, o działaniach kalabryjskiej mafii, kolejnych próbach cenzurowania internetu i ograniczania wolności w sieci, o tym jak restrykcyjne prawo autorskie niszczy kulturę i sztukę oraz bogaci najbogatszych, o nowym młodym "królu szachów" prosto z mroźnej Norwegii, konserwatystach wśród autorów fantasy na świecie i w Polsce, czy wyborne (moim zdaniem) spojrzenie na problematykę przygotowania poszczególnych narodów do prztrwania wojny nuklearnej (Polska niestety wypada w tym zestawieniu bardzo mizernie).
Jak widzicie tematów podjętych w najnowszym numerze jest wiele i są one mocno zróżnicowane. Przeważają jednak tematy, które najbardziej zainteresują przedsiębiorców, biznesmanów i osoby zainteresowane sprawami gospodarczymi. Wydaje się, że takie osoby są "targetem" odmienionego miesięcznika "Uważam Rze".
Numer oceniam dobrze. W przeważającej części jest ciekawy choć muszę przyznać, że czegoś mu jeszcze brakuje. Jestem ciekaw jak dalej rozwinie się ten miesięcznik i czy obrany przezeń kierunek doprowadzi go do sukcesu rynkowego. Będę z zainteresowaniem przygladał się temu tytułowi.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam ten magazyn i przeczytałem chyba prawie wszystkie wydane przez niego publikacje. Ten akurat przypadł mi bardzo do gustu i również jestem jak najbardziej "ZA" - interpretowaniem go przez ludzi. Polecam!

    OdpowiedzUsuń