wtorek, 10 grudnia 2013

Przegląd Końca Świata: Deadline - Mira Grant

Witajcie,
mam dziś dla Was prawdziwą perełkę literatury postapokaliptycznej czyli drugi tom opowieści autorstwa Miry Grant. Historia przedstawiona w "Deadline" kontynuuje historię przedstawioną w pierwszej części zatytułowanej "Feed". Bloger Shaun Mason musi "pozbierać się" po tragicznej śmierci swej siostry i stawić czoła nowemu spiskowi sięgającemu znacznie głębiej niż komukolwiek się wydaje a w tle zombie, szaleni naukowcy i masa niebezpieczeństw. Kolejna część opowieści Miry Grant to niesamowicie wciągająca, fascynująca ale też przerażająca wizja świata zmagającego się z plagą "żywych trupów". Świata, w którym to jednak nie głodne zombie i nie zmieniający w nie ludzi groźny wirus są największym zagrożeniem a jedynymi, którym starcza odwagi by poszukiwać prawdy są blogerzy - dziennikarze upadłego świata.
Ta książka ma wszystko to co miała świetna część pierwsza. Klimat, rozbudowaną, zagmatwaną i wciągającą fabułę, dopracowanych, charyzmatycznych i wiarygodnych bohaterów, szybką i wciągającą akcję a oprócz tego element poznawczy, dzięki, któremu poznamy genezę zabójczego wirusa, który przywrócił zmarłych do życia i wiele innych faktów z nim związanych. Powoduje to poważne uzupełnienie wiedzy o postapokaliptycznym świecie wykreowanym przez autorkę.
To także pouczająca i co najgorsze bardzo prawdziwa opowieść o tym jakim potworem może stać się człowiek w pogoni za władzą i bezwzględną kontrolą. Ta historia fascynuje i przeraża zarazem.
To wszystko powoduje, że "Deadline" czyta się z zapartym tchem i nie sposób się od niej oderwać.
Nie ma tu miejsca na nudę czy bezproduktywne "lanie wody".
Czytając tą książkę już na początku "wciągniecie" się bez reszty w opisywane wydarzenia i nie odpuścicie do końca.
Polecam ten tytuł każdemu kto lubi zombie, rządowe spiski i dziennikarskie śledztwa.
Ja już z wielką niecierpliwością czekam na tom trzeci. Szykuje się prawdziwa fabularna bomba.
Ocena Księgola 9/10

9 komentarzy:

 1. Prawdziwa bomba fabularna to bardzo dobre określenie i mam nadzieję, że się sprawdzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, nic dodać, nic ująć, zgadzam się w pełnej rozciągłości z Twoją recenzją :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dalej męczę część pierwszą i stwierdzam, iż ta książka nie ma mocy. Doprawdy, aż nie to nudzi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odbiór zawsze jest subiektywny. Jak to mówią "kwestia gustu" :)

   Usuń
 4. Szczerze nie miałem w dłoni jeszcze tej książki. Widzę, że budzi wielkie zainteresowanie może by się za Nią wziąść :)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, choć na początek zachęcam do lektury pierwszego tomu zatytułowanego Feed. Seria jest zaiste wyborna i zmierza ku niesamowitej kulminacji.

   Usuń
 5. Recenzja opisuje wszystko w 100%! Księgolu jestem pod wrażeniem twoich umiejętnosci - aż miło to wszystko się czyta. Ale nie będę Ci tu słodził a biorę się za lekture! :)

  OdpowiedzUsuń