sobota, 30 listopada 2013

Zapowiedzi - gorący grudzień

Witajcie,
dziś mam dla Was kilka naprawdę interesujących zapowiedzi grudniowych premier książkowych w sam raz na "podchoinkowe" prezenty literackie.
Pierwsza pozycja to gratka dla miłośników gatunku political fiction, którą serwuje nam Michał Buczak. Książka "Sieć" podejmuje jakże bieżące tematy takie jak: obecność środowisk kibicowskich w polityce, zakulisowe działania służb, wpływowych osób prywatnych itp. Czy główny bohater-policjant rozwikła splątane polityczne intrygi i uniknie czyhających nań zagrożeń? Tego dowiemy się już 2 grudnia br.Kolejne pozycje (a jest ich aż trzy) ukażą się tego samego dnia tj. 4 grudnia br.
Pierwszą z nich jest "Człowiek, który stworzył Zarę" autorstwa Covadonga O'She czyli nic innego jak fascynująca opowieść o biednym szewcu, który stworzył imperium jednych z  najlepiej rozpoznawanych marek modowych na świecie. Dzięki tej pozycji będziemy mogli poznać historię modowo-biznesowego sukcesu jakiego nie znał świat.

Pozostajemy w kręgach mody tyle, że przenosimy się do jej męskiej części by także 4 grudnia oddać się lekturze książki Michała Kędziory "Rzeczowo o modzie męskiej-poradnik". Jak sama nazwa wskazuje będziemy mieć do czynienia z praktycznym poradnikiem dotyczącym męskiego ubioru, jego doboru, dopasowania i wielu innych jego aspektów. Z kolei osoba autora znanego w blogosferze jako Mr Vintage prócz merytorycznej wiedzy w opisywanej dziedzinie gwarantuje przystępność językową tej pozycji. Coś w sam raz pod choinkę dla wielu Panów.
Ostatnią pozycją, która wydaje się warta uwagi jest najnowsza powieść literackiego noblisty z 2012 roku Mo Yana zatytułowana "Bum!". Tym razem będzie to opowieść o rządzących światem uczuciach i pragnieniach oraz ich niszczycielskiej mocy. Jednak jak zwykle u tego autora otrzymamy niejednoznaczną w wymowie historię pełną aluzji i ukrytego sensu. Zapowiada się, że będzie to opowieść interesująca i mam nadzieję wymagająca.


Jak widzicie grudniowa oferta premier jest zróżnicowana (choć lekko przeważyła nam dziś tematyka modowa) i myślę, że każdy znajdzie wśród powyższych książek pozycję dla siebie.

1 komentarz:

  1. Słyszałam co nieco o tych pozycjach, jednakże nie są w moim guście, więc raczej się z nimi nie zapoznam.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń