środa, 11 września 2013

Zapowiedzi - wrzesień premierami silny

Witajcie,
dziś mam dla Was kolejną garść zapowiedzi nowych i miejmy nadzieję interesujących pozycji jakie pojawić się maja na półkach księgarń jeszcze w tym miesiącu.

Na początek tajemnicza "Noc w Orient Expressie", której autorką jest Veronica Henry. Opowieść o ludziach, których los a może przeznaczenie połączyło podczas podróży luksusowym pociągiem na trasie Londyn-Wenecja. W tej podróży połączą się miłość, sztuka i elegancja. Co z tego wyniknie? Dowiemy się już 25 września. Jak dla mnie intrygująca pozycja.
Także 25 września razem z Marcinem Mortką wypływamy na nieznane, niebezpieczne wody pełne piratów i ukrytych skarbów dzięki jego najnowszej książce "Morze Wszeteczne". Towarzyszyć nam będzie doborowa piracka załoga składająca się z...goblinów, półgoblinów, szamanów, satyrów i innych fantastycznych stworzeń. Zapowiada się wciągający rejs w fantastycznym (dosłownie i w przenośni) towarzystwie. Nie pozostaje nic innego jak stawiać żagle i szykować się na niecodzienną przygodę.


Nieco wcześniej bo 20 września będziemy mogli zapoznać się z pozycją "Sierpniowe dziewczęta" autorstwa Patrycji Bukalskiej. To zbiór opowieści ponad dwudziestu uczestniczek Powstania Warszawskiego, które podczas jego trwania miały po 17-18 lat. Fantastyczne świadectwo młodych dziewcząt, które nie wahały się wielokrotnie ryzykować życie dla wolności i niepodległości naszego kraju. Pozycja absolutnie dla każdego.


Jeszcze wcześniej bo już 12 września (czyli jutro) na półkach odnajdziemy pierwszą reporterską biografię ojca Tadeusza Rydzyka autorstwa Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba. Historia człowieka, który dotarł do szczytów popularności jak i kontrowersji. Człowieka słuchanego przez wielu jak i przez wielu wyszydzanego. Czy dzięki niej poznamy prawdziwą twarz ojca Tadeusza Rydzyka twórcy katolickiego medialnego imperium? Tego dowiemy się już niebawem.


I znów wracamy do 25 września, dnia obfitego w interesujące premiery. Tego dnia pojawi się także książka dla wszystkich fanów i miłośników zespołu Nirvana i talentu tragicznie zmarłego Kurta Cobaina. "Nirvana bez tajemnic" to prawdziwe kompendium wiedzy o tym zespole, jego historii i kompozycjach. Szykuje się smakowity kąsek.I na koniec znów pozycja, która ukaże się 25 września. Mowa tu o frapującej pozycji zatytułowanej "Autobiografia Kuby Rozpruwacza" zawierająca sensacyjne wspomnienia Jamesa Willoughby Carnac'a podającego się za Kubę Rozpruwacza spisane w 1920 roku a ujawnione dopiero niedawno. Czy uchylą rąbka tajemnicy legendarnego mordercy i popełnianych przez niego zbrodni?Wrzesień to czas premier niezwykłych i bardzo interesujących książek. Mam nadzieję, że wśród powyższych propozycji znajdziecie tytuły, które zainteresują i Was. Zapowiada się smakowita literacka jesień.

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie ostatnia pozycja przykuła moją uwagę :). Chociaż "Sierpniowe dziewczęta '44" również zapowiadają się na wartościową książkę :)

    OdpowiedzUsuń