sobota, 7 września 2013

Ciekawostki - BookRage pakietowe książki za... ile chcesz

Witajcie,
dziś chciałem opowiedzieć Wam o interesującym literackiej inicjatywie w polskim internecie a mianowicie o stronie BookRage.org
Idea jest bardzo prosta, po wejściu na tą stronę możemy nabywać wystawione przez prowadzących stronę pakiety legalnych e-booków za dowolnie określoną przez siebie kwotę po czym możemy określić ile z tej kwoty trafi do autorów wystawonych publikacji, ile do serwisu BookRage a ile do Fundacji Nowoczesna Polska rozwijającej m.in. interenetową bibliotekę Wolne Lektury. Po dokonaniu zakupu możemy ściągnąć e-booki w formatach epub, mobi lub PDF (wolne od zabezpieczeń DRM).
Haczykiem jest to, że pakiety wystawiane na stronie można kupować tylko przez okres 14 dni więc decyzję o zakupie trzeba podjąć w miarę sprawnie.
Aktualnie na bookrage.org dostępny za dowolnie wybraną przez siebie cenę jest pakiet 6 interesujących książek:
1) Feliks W. Kres - Północna Granica
2) Krzysztof Piskorski - Wygnaniec
3) Krzysztof Piskorski - Najemnik
4) Krzysztof Piskorski - Prorok
5) Maciej Guzek - Królikarnia
6) Stefan Grabiński - Demon ruchu
dodatkowo jeśli zdecydujemy się zapłacić więcej niż aktualna w danym momencie średnia wpłat (póki co lekko ponad 24 zł) otrzymamy książki:
Anna Brzezińska - Wody głębokie jak niebo oraz Feliks W. Kres - Król Bezmiarów.
Informacje o autorach jak i krótkie opisy oferowanych tytułów znajdziecie na stronie BookRage.org
Aktualny pakiet można nabywać jeszcze przez 4 dni.
Jak widzicie oferta wygląda prosto, interesująco i co najważniejsze jest bardzo ciekawą formą udostępnienia możliwości zakupu ciekawych e-booków za kwotę jaką sami określimy (a więc taką jaką realnie jesteśmy w stanie zapłacić za twórczość danego autora czy autorów).
To nowatorska na naszym rynku (na rynkach zachodnich dystrybuuje się już od dawna w ten sposób gry komputerowe, gry na komórkę, e-booki, komiksy i inne treści w formie cyfrowej) forma udostępniania publikacji w postaci e-booków, która nie "drenuje" kieszeni kupującego i pozwala samemu podzielić pieniądze z jej zakupu (autor, platforma, fundacja).
Cieszę się gdy widzę takie inicjatywy w naszym kraju i ściskam kciuki za jej powodzenie i jak najdłuższą działalność.

1 komentarz:

  1. Trochę droga ta alternatywa. Ale ciekawie to wygląda. Postaram się sprawdzić! Pozdrawiam ~ Cezary Domjan

    OdpowiedzUsuń