sobota, 21 września 2013

Zapowiedzi imprezowe - Komiksowa jesień w Bibliotece Raczyńskich

Witajcie,
dziś mam dla Was informację o serii spotkań dla dzieci (w wieku 6-12 lat) organizowanych przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu w ramach "Komiksowej Jesieni" (90 rocznica urodzin Papcia Chmiela i 5 rocznicę śmierci Janusza Christy). Spotkania mające różną formę (warsztaty, konkursy na własny komiks) i tematykę odbywać się będą w dziewięciu filiach BR od końca września br. do początku grudnia.
Szczegółowe informacje o miejscach spotkań, ich tematyce i informacje organizacyjne znajdziecie na stronie Biblioteki Raczyńskich.
Jeśli macie albo znacie dzieciaki, które wiekowo "łapią" się w "widełki" podane przez organizatorów, interesujące się lub mogące zainteresować się komiksami a mieszkające w Poznaniu i jego najbliższych okolicach to wydaje mi się, że warto wskazać im tą inicjatywę jako ciekawą i niosącą sporo zabawy.
Cieszy mnie, że tak poważna instytuacja jaką jest Biblioteka Raczyńskich angażuje się także w edukację komiksową najmłodszych i realizuje ten cykl spotkań. Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu eventy odbywać się będą w całej Polsce i obejmą nie tylko najmłodszych czytelników komiksów ale także starszych ich odbiorców. Takie działania przyniosą w przyszłości "plony" w postaci poważniejszego traktowania rynku komiksowego i tematów podejmowanych przez to graficzne medium oraz nowoczesnego postrzegania bibliotek nie jako składnic zakurzonych tomów a raczej nowoczesnych centrów kultury, w których miejsce znjadzie wiele różnych jej przejawów. Czego sobie i Wam życzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz