niedziela, 21 lipca 2013

Zapowiedzi imprezowe - Polcon 2013 - 29 sierpnia - 1 września 2013

Witajcie,
dziś chciałbym napisać kilka słów dotyczących bardzo interesującej imprezy, która odbędzie się w Warszawie w dniach 29 sierpnia - 1 września 201. Będzie nią Polcon 2013 czyli jeden z większych konwentów skupiających miłośników szeroko rozumianej fantastyki z całej Polski.
Impreza zapowiada się niezwykle interesująco i już wczesne zapowiedzi wskazują na to, że czeka na uczestników tego eventu moc atrakcji.
Organizatorzy przewidują blok literacki (będący "od zawsze" kręgosłupem tej imprezy) w ramach, którego odbędą się prelekcje dotyczące literatury fantasy oraz spotkania z autorami tworzącymi w tym gatunku a także głosowanie i wręczenie bardzo prestiżowej nagrody im. Janusza Zajdla, blok gier fabularnych (tu także czekać będzie mnóstwo prelekcji, spotkań, premier, nagrody Quentin i Puchar Mistrza Mistrzów i przede wszystkim masa przygód do rozegrania), blok gier elektronicznych, blok komiksowy, TrekSfera czyli coś dla miłośników Star Treka, blok Star Wars, blok konkursowy,blok ogólnofantastyczny, blok dziecięcy, blok japoński, Dni Nauki i wiele wiele więcej. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. twórca gier Vincent Baker, prof. dr hab. Edward Wnuk-Lipiński i Jadwiga Zajdel żona Janusza, którego imienia nagroda zostanie wręczona na imprezie. Lista gości  stale się wydłuża i zapewne będziemy mogli spotkać niejednego interesującego i znanego twórcę.
Jak widzicie już dziś można stwierdzić, że na uczestników czeka masa atrakcji a program dziś dość ogólny będzie z pewnością w najbliższych miesiącach "puchł" od wszelkich imprez czy spotkań, które będą się odbywać na tej imprezie.
Wszelkie informacje organizacyjne i merytoryczne dotyczące Polconu a także program znajdziecie na stronie http://www.polcon.waw.pl/index.php
Nie pozostaje zatem nic innego jak "ostrzyć sobie zęby" na ten konwent gdyż już teraz można powiedzieć, że event ten zapowiada się bardzo "syto" pod każdym względem.
Dzięki tej imprezie koniec wakacji to dla miłośnika fantastyki (i nie tylko) najlepszy moment aby znaleźć się w Warszawie i miło spędzić czas.

Edit: Znani są już kolejni goście specjalni. Sa nimi: Lucius Shepard, Lavie Tidhar i John Clute.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz