czwartek, 25 lipca 2013

WebShows: Sekrety Wideo w Internecie - Krzysztof Gonciarz

Witajcie,
dziś chciałbym Wam opowiedzieć o książce popularnego twórcy webwideo Krzysztofa Gonciarza, która w sposób niezwykle konkretny, jasny i precyzyjny ukazuje jak należy podejść do tworzenia materiałów wideo publikowanych w sieci czy vlogów by mieć szasnę na odniesienie sukcesu.
Książka jest podzielona na trzy części główne i dwadzieścia cztery rozdziały grupujące w sobie określoną tematykę. Autor zajmuje się każdym aspektem tworzenia wideo na potrzeby internetu. Pisze o zadaniach prezentera, producenta jak i redaktora. Zajmuje się stroną techniczną przedsięwzięcia, opowiada o montażu ale także o tworzeniu marki i działaniach marketingowych twórcy webwideo.
To wszystko czyni pozycję tę ciekawą lekturą dla każdego choć trochę zainteresowanego tym tematem. Współgra z tym "lekkość pióra" autora i umiejetność prowadzenia narracji w spoób nie powodujący uczucia znudzenia.
Czy jest to książka warta polecenia? Nie dla każdego.
Jeśli nagrywasz wideo na potrzeby swojego kanału na YouTube lub chciałbyś to robić to książka ta to dla Ciebie absolutny must have.
Jeśli ciekawią Cię metody wykorzystywane przez popularnych twórców tego typu materiałów (w książce wypowiadaja się i przekazują swoje "tipy" także inni znani twórcy internetowego wideo) to także warto byś po nią sięgnął.
Dla pozostałych czytelników (nie zainteresowanych tego typu tematyką) będzie to książka mniej interesująca i może okazać się pewnym zawodem.
Mnie książka Krzysztofa Gonciarza się podobała choć regularnym twórcą webwideo raczej nie jestem i zapewne nie będę.
Tym niemniej z czystym sumieniem wystawiam tej pozycji ocenę 7/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz