wtorek, 2 lipca 2013

Biały Orzeł: Pierwszy Lot - Maciej Kmiołek, Adam Kmiołek

Witajcie,
dawno już nie przedstawiałem Wam żadnego komiksu. Jest więc okazja by tą zaległość nadrobić.
Powitajcie zatem Białego Orła pierwszego polskiego superbohatera w stylu Marvela i DC.
Aleks Poniatowski to prezes Techcorpu korporacji zajmującej się nowoczesnymi technologiami. W wyniku nieszczęśliwego wypadku zapada w śpiączkę a gdy odzyskuje przytomność okazuje się, że jest sparaliżowany.
W wyniku eksperymentu medycznego powraca do zdrowia i jako Biały Orzeł przy wsparciu geniusza i wynalazcy Hudiniego musi zmierzyć się z niebezpieczeństwami grożącymi Polsce a także odnaleźć swego zaginionego ojca, żonę a także wyjaśnić okolicznosci swego wypadku.
Jak widzicie wprowadzenie jest dość przewidywalne i "amerykańskie". Dalsza część komiksu jest jednak bardziej wciągajaca i przykuwająca uwagę. Interesujace postacie, całkiem zgrabnie wykreowana fabuła, polskie smaczki (kto lub co żyje w tunelach pod Dworcem Centralnym) i zgrabna ładna kreska komiksu tworzą interesującą całość.
"Pierwszy Lot" to zbiorczy tom zawierajacy w sobie pierwsze trzy części opowieści o Białym Orle. Dostępny w sprzedazy jest także tom 4, z którym jednak nie miałem okazji się zapoznać choć jeśli utrzymuje poziom pierwszych trzech to warto po niego sięgnąć.
Ocena Księgola 7/10

2 komentarze:

  1. Jakoś nie przepadam za komiksami dlatego tym razem mówię pas. zapraszam http://qltura.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Czarna Wrona4 lipca 2013 12:49

    A ja chcę się dowiedzieć co żyje pod centralnym :) Albo o tym, że w Jeziorze Imielińskim żyje wielka ośmiornica, która odstrasza od wejścia do tajnej bazy pod dnem :)

    Liczę na następne recenzje :)

    OdpowiedzUsuń