czwartek, 23 maja 2013

Potęga opowieści - Jim Holtje

Witajcie,
dziś chciałem opowiedzieć Wam o interesującej książce Jima Holtje - szefa działu PR w nowojorskiej firmie notowanej w rankingu "Fortune 500", twórcy przemówień dla najpotężniejszych ludzi biznesu, redaktora pr-owskich czasopism branżowych w końcu autora książek z dziedziny pr i przemówień oraz prezentacji biznesowych. Sądząc po zawodowych dokonaniach jest to mistrz wszelkiej maści wystąpień publicznych z naciskiem na ich część biznesową. W pozycji "Potęga opowieści" Jim Holtje zawarł zbiór anegdot życiowych i biznesowych pochodzących od 31 ludzi sukcesu (by wymienić tylko: Jeffa Bezosa, Michaela Bloomberga, Michaela Della, Warrena Buffeta, Malcolma Forbesa, Billa Gatesa, Steve Jobsa, Donalda Trumpa, Teda Turnera, Sama Waltona i wielu innych, którzy odnieśli niewiarygodny sukces biznesowy i zapisali się w annałach swoich specjalności i branż), które mogą w zasadniczy i znaczący sposób wzbogacić i uzupełnić wystąpienia biznesowe (i nie tylko) stanowiąc barwne przykłady omawianych zagadnień i problemów. Anegdoty są ciekawe, barwne, czasem kontrowersyjne ale wybrane z ogromną starannością i opatrzone informacjami przy jakich zagadnieniach i w jaki sposób mogą zostać wykorzystane. Taka forma ich prezentacji wydaje się być pomocna podczas przygotowywania wystąpień.
Książkę przeczytałem "od deski do deski" i... muszę przyznać, że anegdoty są świetne. Mimo, że nie prowadzę biznesu i nie występuję podczas prezentacji/odczytów biznesowych zdarzyło mi się kilka razy wykorzystywać zaprezentowane w tej książce anegdoty przy innych wystąpieniach czy spotkaniach i świetnie się wpisały w przedstawiane przeze mnie treści.
Prócz ich wartości użytkowej dzięki anegdotom i opowieściom zawartym w książce "Potęga opowieści" możemy choć trochę poznać tych ponad trzydziestu ludzi światowego biznesu, ich filozofię prowadzenia interesów ale też spojrzenie na wiele aspektów życia codziennego. To niespotykana możliwość zajrzenia w świat "gigantów biznesu", którego większość z nas nie ma możliwości obserwować na codzień (tym bardziej, że wiele z zaprezentowanych przez autora anegdot nie była nigdy wcześniej przedstawiona w języku polskim).
Czy zatem warto? Oczywiście, że tak. Jeśli prowadzicie szkolenia, prezentacje lub spotkania (ze szczególnym uwzględnieniem biznesowych) albo chcecie w przyszłości je prowadzić pozycja ta jest dla Was lekturą obowiązkową. Jeśli tego nie robicie i robić nie będziecie to i tak polecam wam tą książkę gdyż będzie dla Was interesującą lekturą, która poszerzy horyzonty wiedzy a wiele z przedstawionych anegdot może przydać się Wam nawet w zwyczajnych rozmowach czy wystąpieniach stanowiąc "smaczny" przerywnik lub potwierdzenie Waszej tezy.
Ocena Księgola 8/10 (9/10 jeśli biznes i wstąpienia publiczne to Twoje drugie ja).

 Książkę do recenzji otrzymałem dzięki uprzejmości jej wydawcy Wydawnictwa AudioBiznes za co serdecznie dziękuję. http://www.audiobiznes.pl/

2 komentarze:

 1. Przepraszam, ze dopiero teraz piszę ale nie mogłem zostawić tej pozycji bez komentarza! Jak dla mnie to conajamniej 10/10 gdyż uwielbiam biznes i publikę a informacje które zawiera książka są niezastąpione!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam,

   czy jest osoba która chciałby odsprzedać tą książkę albo udostępnić ponieważ nie ma już miejsca gdzie można ją kupić

   pozdrawiam
   dawidzar34@interia.pl

   Usuń