niedziela, 19 października 2014

Kącik Prasowy - Secret Service - Powrót Legendy

Witajcie,
dziś chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami po lekturze pierwszego numeru reaktywowanego kultowego czasopisma poświęconego grom komputerowym zatytułowanego "Secret Service".
Reaktywacja czasopisma była możliwa dzięki niezwykle udanej zbiórce na portalu crowdfundingowym Polakpotrafi.pl.
Dzięki niej SS powrócił na rynek wydawniczy jako dwumiesięcznik.
Co zatem znajdziemy w pierwszym numerze po reaktywacji? Czy powrót udał się czy nie do końca? Na ten pytania mam nadzieję odpowie dalsza część tego tekstu.
Nie będę szczegółowo krok po kroku omawiał zawartości tego tytułu gdyż w sieci i na facebooku zrobiono to już chyba z milion razy. Pokrótce, w reaktywowanym "Secret..." znajdziemy recenzje gier nowych, spore działy poświęcone tytułom retro oraz indie, strony poświęcone papierowym grom RPG (w tym numerze klasycznemu D&D), wywiady, co najważniejsze dużą ilość felietonów i tylko jeden (na szczęście) tekst wspominkowy oraz wiele więcej.
Wszystko jest napisane w sposób bardzo interesujący i wciągający. Autorzy poszczególnych artykułów stanęli na wysokości zadania dając nam teksty zacne i dojrzałe.
Minusem reaktywowanego "SS" jest skład, który robi wrażenie chaotycznego i niedopracowanego. Zabawy z czcionkami i oprawą nie wyszły twórcom na dobre i to właśnie moim zdaniem należałoby w kolejnych numerach zdecydowanie poprawić.
Reasumując powrót Secret Service uważam za bardzo udany i poza wspomnianym składem przyjąłem go niezwykle ciepło. Teksty czyta się szybko i w chwili zakończenia lektury numeru czytelnik żałuje, że oto zakończył już lekturę i trzeba dość długo (SS jest dwumiesięcznikiem) czekać na kolejny numer. Polecam ten numer wszystkim, którzy w tematyce dziennikarstwa i gier komputerowych szukają zarówno świeżości jak i dojrzałości. Reaktywowany "Secret Service" to naprawdę bardzo dobry tytuł dla każdego miłośnika gier komputerowych i nie tylko.

2 komentarze:

  1. Dla mnie to jest ni mniej ni więcej powrót do przeszłości w promocyjnej cenie 15 zeta

    OdpowiedzUsuń
  2. W 100% zgadzam się z Twoją opinią. Jak, dla mnie tylko screeny do poprawy. Jeśli chodzi o treść to mniej więcej czegoś takiego się spodziewałem. Zamierzam kupować dalej.

    OdpowiedzUsuń