czwartek, 10 października 2013

Zapowiedzi - wspaniały październik

Witajcie,
po nieco dłuższej przerwie (wymuszonej przez czynniki niezależne) za którą Was serdecznie przepraszam.
Dziś w ramach zapowiedzi chciałem przedstawić Wam kilka interesujących pozycji, które swoja premierę mają w tym miesiącu (październiku).
Na poczatek pozycja, która szczególnie zwróciła moją uwagę a, która na półkach księgarń pojawi się 23 października bieżącego roku. Jest to książka Anthonego Bruno zatytułowana "Iceman. Historia mordercy" i traktuje o osobie Richarda Kuklinskiego zwnaego przez śledczych "Iceman"  niedawno aresztowanego zabójcy na usługach mafii, który swą zbrodniczą "działalność" prowadził przez okres trzech dekad będąc nieuchwytnym dla amerykańskich organów ścigania. To historia bezwzględnego i perfekcyjnego mordercy a jednocześnie człowieka postrzeganego jako "zwyczajny" obywatel, kochający mąż i troskliwy ojciec. Na podstawie tej pozycji powstał film, w którym zagrali: Michael Shannon, Winona Ryder, James Franco i Weronika Rosati.

Kolejna pozycja także dotyczy naszego krajana (Kukliński ma polskie korzenie) ale takiego, który zapisał znacznie bardziej chlubną kartę w historii a mianowicie księcia Józefa Poniatowskiego. Najnowsza książka Waldemara Łysiaka "Życie erotyczne księcia Józefa" odkryje przed nami tajemnice alkowy i licznych romanów księcia. Ta interesujaca opowieśc pozwalająca poznac także obyczajowość tamtych czasów ukaże się już niebawem bo 15 października.

Kolejna pozycja zadowoli każdego miłośnika treści ekonomiczno-biznesowych  podanych w sposób przystępny i zrozumiały dla kazdego czytelnika. "Sekrety ekonomii czyli ile naprawdę kosztuje Twoja kawa?" Tima Harforda w sposób prosty wytłumaczy wiele zasad i tajników ekonomii i to wszystko już 16 października.
Humaniści z kolei już 22 października otrzymają do swych rąk książkę "Zapomniana stolica Bizancjum" autorstwa wybitnego historyka Stevea Runcimana, która przedstawi nam historię kulturalnej stolicy Biznacjum - Mistry. Zapowiada się fascynująca opowieść o mieście piękna, sztuki i nauki.
Kolejna pozycja traktuje o ruchu społecznym utworzonym w Indiach przez walczące o swe prawa kobiety. Ubrane w różowe sari i z pomalowanymi na rózowo kijami biorą odwet na poniżających je mężach. Historia powstania i rozwoju ruchu walczącego o godność i równe prawa kobiet już 23 października w książce Amana Fontanelli-Khana "Gang różowego sari"."Tortuga. Dzieje wyspy piratów" Kacpera Nowaka to historia wyspy, która była domem piratów, rabusiów i innych niegodziwców żeglujących po Morzu Karaibskim. W świat grabieżców, złota i łatwo przelewanej krwi zagłębimy się już 14 października. Zapowiada się niezwykle interesująca lektura.
Już 23 października będziemy mogli poznać kontynuację historii, którą mogliśmy poznać w książce Przegląd Końca Świata :FEED, którą miałem przyjemność dla Was recenzować. Znów zanużymy się w świat blogerów i zombie a na drodze Shauna Masona stanie kolejny polityczny spisek. To wszystko znajdziecie w pozycji "Przegląd Końca Świata: Deadline" Miry Grant. Jeśli pozycja będzie choć tak samo dobra jak jej poprzedniczka to z pewnością warto będzie powrócić do świata "Przeglądu...".

I na koniec książka "Historia uwodzenia" - Knuta Stene-Johansena dzięki, której będziemy mogli poznać zjawisko kulturowe jakim jest uwodzenie oraz najsłynniejszych uwodzicieli takich jak Don Juan, Casanova czy markiz de Sade. W tą fascynującą podróż po sekretach uwodzenia udamy się 17 października.
Jak widzicie październik zapowiada się "soczyście" jeśli chodzi o interesujące nowości książkowe, wśród, których każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Macie już swoje typy? Bo ja tak :)
3 komentarze:

 1. Historię Richarda Kuklinskiego znam, ale może w książce pojawi się parę nowinek, być może kiedyś wyciągnę po nią rękę :)
  "Zapomniana stolica..." - zachęcający tytuł, może w przyszłym roku luknę :)
  "Gang Różowego Sari" - gdybym nie przeczytał twojego opisu, myślałbym, że powstaje coś na podobieństwa Al-kaidy, jednak Różowe Sari, jak widzę ma z goła inne założenia. Czy się wyposażę w książkę - nie wiem.
  "Tortuga..." - uuu piraci, w przyszłym roku na pewno się wyposażę.
  Nowa część Feed, ale czy ją zakupię zadecydują wrażenia z pierwszej, którą prawdopodobnie będę miał w przyszłym tygodniu.

  Pozdrawiam.
  Jemenos

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja póki co w pierwszej kolejności"czyham" na Tortugę, Icemana i drugi tom Feed. Choć przyznam, że Sekrety Ekonomii i Historię Uwodzenia także chętnie bym "przygarnął" :)

  OdpowiedzUsuń