czwartek, 3 października 2013

Kącik Prasowy- Historia Do Rzeczy 8/2013

Witajcie,
dawno nie przedstawiałem Wam nowych interesujących pozycji z rynku prasowego. Ostatnio mam dość mało czasu na lekturę prasy ale śpieszę nadrobić tą sporą zaległość prezentując Wam arcyciekawy najnowszy numer magazynu "Historia Do Rzeczy". Ta historyczna mutacja tygodnika "Do Rzeczy" przynosi nam szereg artykułów poświęconych tematowi z okładki czyli Narodowym Siłom Zbrojnym, ich genezie, walce przeciw hitlerowskim Niemcom oraz Sowietom, rzekomemu antysemityzmowi przypisywanemu tej formacji i innych interesujących zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem tej oddanej Ojczyźnie i Narodowi organizacji. Ponadto w numerze znajdziemy m.in.: artykuł dotyczący "niewygodnej" przeszłości byłego prezydenta Lecha Wałęsy, wywiad z autorem książki o żołnierzach Wermachtu pochodzenia żydowskiego, historię powstania "wrześniowego mitu" o szarżach kawalerii polskiej z lancami na niemieckie czołgi, artykuł poświęcony komunistycznym zbrodniarzom, którzy niezwykle skutecznie wodzą za nos polski wymiar sprawiedliwości, historię życia i śmierci cesarza Nerona, artykuł poświęcony zwycięstwu króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem czy interesujące recenzje historycznych książek jakie ukazały się na naszym rynku.
Najświeższy numer prezentuje się niezwykle ciekawie. Tematy w nim poruszane są zróżnicowane i przedstawione w sposób niezwykle interesujący. Numer ten jest ważny także dlatego, że na temat "okładkowy" została wybrana organizacja zbrojna, której bohaterskie czyny i bezkompromisowość wobec obu najeźdźców (Niemiec Hitlera i ZSRR Stalina) spowodowała, że przez komunistyczną propagandę została najpierw zepchnięta do roli "polskich faszystów" a następnie "w mgłę zapomnienia" a sami żołnierze poddani zostali zbrodniczej eksterminacji przez aparat bezpieczeństwa. Dziś w wolnym kraju mamy obowiązek przypominać i uczyć młode pokolenia o ludziach, którzy oddali swe życie, zdrowie i młodość by walczyć o wolność dla przyszłych pokoleń a takie wydawnictwa jak najnowszy "HDR" i tematyka poruszana na ich łamach ten obowiązek wypełniają.
Zachęcam Was zatem do lektury tego czasopisma. Z pewnością dowiecie się z niego wielu interesujących faktów a czas poświęcony na lekturę nie będzie czasem straconym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz