wtorek, 15 października 2013

Z innej beczki... - TuwiMiasto i Chmura Tuwima

Witajcie,
dzis chciałem opowiedzieć Wam o niezwykłym projekcie związanym z obchodzonym rokiem Tuwima.
"TuwiMiasto" to wydawniczy projekt Czwórki Polskiego Radia i Narodowego Instytutu Audiowizualnego, w skład którego wchodzi płyta CD zawierającą m.in: utwór Nie ma kraju, skomponowany przez Rafała Malickiego i Kasię Dereń do słów wiersza Tuwima, towarzyszący piosence teledysk, nagranie wypowiedzi Tuwima z Nowego Jorku z 1943 roku oraz wiersze Tuwima czytane przez autora Arkadiusza Jakubika. Ponadto do płyty dołączona będzie książeczka opracowana przez Łukasza Rusinka oraz komiks autorstwa Przemysława "Trusta" Truścińskiego. Wydawnictwo będzie miało charakter niekomercyjny i będzie do zdobycia nieodpłatnie. Dzień premiery został wyznaczony na 18 października br.
Całość promowana jest wspomniana piosenką "Nie ma kraju" oraz teledyskiem.
Z projektem tym związana jest także akcja "Chmura Tuwima", która odbedzie się 18 października o godzinie 12:00. Wtedy to Czwórka wyemituje nagranie piosenki "Nie ma kraju" a Arkadiusz Jakubik przeczyta kilka utwórów poety. Organizatorzy zachęcają wówczas do włączenia radia na Czwórkę by w ten sposób "stworzyć" wielkie radio emitujące w eter "Chmurę Tuwima".
Pomysł interesujący choć do mnie trafia bardziej koncepcja wydawnictwa "TuwiMiasto" i zastanawiam sie w jaki sposób będzie można je uzyskać.
Na koniec zachęcam do wysłuchania piosenki "Nie ma kraju" i obejrzenia nakręconego do niej teledysku.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ERQrR6G2GoU#t=58


2 komentarze:

 1. Witam,
  chciałam zapytać czy udało się Panu dotrzeć do "TuwiMiasta"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie udała mi się ta sztuka. Zazdroszczę szczęśliwcom :)
   Pozdrawiam

   Usuń