sobota, 10 sierpnia 2013

Zombiefilia

Witajcie,
dziś chciałem przedstawić Wam e-book "Zombiefilia" będący produktem akcji mającej na celu stworzenie pierwszej polskiej antologii opowiadań zombie. W tworzeniu tej pozycji wzięli udział zarówno zawodowi twórcy jak i pisarze-amatorzy wyłonieni w konkursie. Czy tego typu kooperacja wyszła na korzyść tej publikacji?
Moim zdaniem tak. Opowiadania mimo, że dotyczą tego samego tematu są zróżnicowane i interesujące. Ukazują pełen wachlarz spojrzenia na tematykę zombie zarówno w ujęciu klasycznym - postapokaliptycznym jak i innych konwencjach (np. humorystycznych czy kryminalnych).
Powoduje to, że czyta się je ze sporym zainteresowaniem. Jak to zwykle w antologiach bywa poziom opowiadań nie jest jednolity ale w ogólnym ujęciu ich jakość jest całkiem dobra. Nie zauważyłem także jakiejś wyraźnej różnicy poziomu między zawodowymi pisarzami a utalentowanymi amatorami.
Całość czyta się nieźle i nie powoduje ona uczucia znudzenia.
Jako zaletę tej publikacji należy wymienić jej cenę a w zasadzie jej brak. Antologia ta jest zupełnie darmowa i dostępna na serwisie wydaje.pl dostępna do ściągnięcia tu
Czy zatem warto skusić się na tą darmową pozycję? Moim zdaniem tak, szczególnie jesli lubicie klimaty zombie. Jeśli nie koniecznie to zapewne nie wciągną Was zbyt mocno opowiadania zawarte w tej antologii.
Ocena Księgola: dla czytelników nie zainteresowanych klimatami zombie 5 (dla miłośników zombie 6,5).

4 komentarze:

 1. No w moim przypadku odbiór był dość podobny. Obeszło się bez zachwytów, jednak zróżnicowanie podejść do tematu sprawia, że można znaleźć coś dla siebie zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym przeczytała, ale jakoś forma e-booka mnie skutecznie odstrasza. Niemniej mam plik gdzieś na dysku, więc prędzej czy później sięgnę. Choć szczerze mówiąc po recenzjach, które czytałam mój zapał nieco osłabł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo mocno nierównego poziomu warto choćby dla tych kilku naprawdę niezłych opowiadań.

   Usuń