piątek, 23 listopada 2012

Książka o czytaniu. czyli resztę dopisz sam - Justyna Sobolewska

Witajcie,
dziś mam dla was książkę nietypową.
Pozycja "Książka o czytaniu. czyli resztę dopisz sam" Justyny Sobolewskiej to niezwykły zbiór felietonów dotyczących różnych aspektów związanych z czytaniem, książkami i nawykami wyrabianymi przez kolejne pokolenia zarówno czytelników jak i pisarzy.
Lekkie gawędy przedstawiające na przykład pozycje jakie przyjmujemy podczas lektury swych ulubionych książek, zalety głośnego i cichego czytania, najlepsze jak i najgorsze tytuły nadawane książkom, interesujące przyzwyczajenia czytelników w podróży czy w końcu rozważające współistnienie dzieci i literatury są nie tylko zabawne ale też pouczające a tematy wymienione powyżej nie zamykają katalogu zagadnień jakimi zajmuje się autorka.
Książkę czyta się błyskawicznie i odkłada żałując, że nie jest dłuższa. Zabawne lekkie felietony pozwalają na nieco lżejsze spojrzenie na książki i sprawy związane z czytaniem lub pisaniem książek.
Zatem czy warto? Jeśli lubisz książki i czytanie zdecydowanie tak. Świeże i zabawne podejście do wielu zagadnień związanych z lekturą książek czy zabawne anegdoty z nimi związane zaciekawią każdego kto choć czasem lubi poświęcić kilka chwil na lekturę.
Ocena Księgola: 7,5/10.

Książkę do recenzji otrzymałem dzięki uprzejmości wydawcy Polityka S.P. www.polityka.pl  za co serdecznie dziękuję.

2 komentarze:

  1. Gdzie można kupić tą książkę...proszę o podpowiedź

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Książkę można nabyć w sklepie wydawcy: http://sklep.polityka.pl/catalog/partdetail.aspx?PartNo=J1204000

      Usuń