wtorek, 4 września 2012

Hell's Angel Historia Sonnego Bargera i Klubu Motocyklowego Hell's Angels - Ralph "Sonny" Barger K. i K. Zimmerman

Witajcie,
dziś zajmiemy się książką autorstwa Ralpha "Sonnego" Bargera jednego z założycieli sekcji Oakland osławionego Klubu Motocyklowego "Hell's Angels" i jednego z głównych przywódców HA we współpracy z Keithem i Kentem Zimmermanami. Książka opowiada historię zarówno Klubu jak i samego "Sonnego"  i obejmuje zarówno czasy prosperity jak i lata, które "Sonny" i inni członkowie Klubu spędzali w licznych zakładach penitencjarnych na terenie Stanów Zjednoczonych.
Książka ta dość szczegółowo wchodzi w świat Klubu. Ukazuje jak się bawili, podrywali panienki, często bili czy tworzyli swe maszyny członkowie HA. Pozycja ta ciekawa jest ze względu na liczbę faktów z historii Klubu jakie przytacza Barger (w tym sławetny koncert Stonsów, na którym HA mieli utrzymywać porządek a skończyło się niemałym skandalem).
Jest to forma odpowiedzi Bargera na zarzuty jakich nigdy nie szczędzili Klubowi stróże prawa czy dziennikarze. Ukazuje Klub jako ludzi twardych, często brutalnych, balansujących na granicy prawa a nawet ją przekraczających (rozdziały poświęcone narkotykom w przeszłości klubu) ale mimo wszystko i przede wszystkim jako braterstwo motocyklistów kochających swe maszyny i żyjących dla jazdy na nich i wspierających się wzajemnie bez względu na okoliczności.
Książka ta jest także rodzajem polemiki z tekstami, które oskarżały klub o bycie gangiem lub innym związkiem przestępczym. Niewątpliwie polemiką ciekawą i wciągającą.
Książka ta niewątpliwie zasługuje na uwagę i warto po nią sięgnąć. W skali Księgola oceniłbym ją 7/10 (jesli zaś interesujesz się historią Klubów Motocyklowych lub samego Ralpha Bargera możesz do oceny dodać jeden czyli 8/10)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz