czwartek, 18 października 2012

Kącik prasowy - Przekrój 15.10Witajcie,
w dzisiejszym Kąciku prasowym chciałbym przedstawić wam najnowszy numer tygodnika "Przekrój".
To pierwszy numer redagowany przez nowych redaktorów naczelnych dziennikarzy Zuzannę Ziomecką oraz Marcina Prokopa i ich zespół. Przyznam, że nie byłem stałym czytelnikiem "starego" Przekroju ale zdarzało mi się czytać pojedyncze numery dlatego teraz mam możliwość nie tylko recenzji czy oceny ale także porównania "nowego" i "starego" Przekroju.
O ile w "starej" wersji zdarzały się interesujące artykuły to niestety natrętna ideologizacja niemal każdego tekstu odrzucała i wpływała negatywnie na ocenę całości.
Nowy skład redakcyjny w pierwszym numerze zrywa z tym zgubnym "nałogiem" swych poprzedników.
Teksty są interesujące i tchną "świeżością". W tym numerze znajdziecie m.in. teksty: dotyczące zmian w "ozusowaniu" umów zleceń/o dzieło zapowiedzianych w expose Premiera Tuska i zagrożeń jakie może to nieść dla zatrudnienia osób młodych, rynku papierowej prasy wobec wieszczonego mu upadku, kampanii parlamentarnej na Ukrainie Witalija Kliczko - mistrza bokserskiego z doktoratem i założonej przez niego partii politycznej, wpływie filmów na zdrowie, obszerny wywiad z Dorotą Masłowską i wiele innych.
"Nowy" Przekrój to niezwykle interesujący tygodnik. Warto po niego sięgnąć bo teksty są naprawdę interesujące i godne uwagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz