sobota, 6 października 2012

Chaotyczne akty bezsensownej przemocy - Jack Wormack

Witajcie,
dziś chciałbym przedstawić wam książkę Jacka Womacka o frapującym tytule "Chaotyczne akty bezsensownej przemocy". Książka ta opowiada historię Loli Hart dwunastoletniej dziewczynki, która prowadzi pamiętnik zapisując w nim wszystko czego jest świadkiem.
Ma co zapisywać bo żyje w niezwykle niespokojnych czasach (w najbliższej przyszłości) w Nowym Jorku wstrząsanym jak całe Stany rozruchami, atakami terrorystycznymi i ogarnianym chaosem. W takich czasach swoje krótkie dzieciństwo przeżywa Lola i wszytko czego jest świadkiem zarówno w sferze prywatnej jak i publicznej znajduje odbicie w pamiętniku. Obserwujemy jak czasy i miejsce, w którym przyszło jej żyć zmieniają ją a nawet degenerują w pewnych sferach życia. "Chaotyczne..." to interesujące studium psychologiczne i społeczne zarówno bohaterki jak i całych społeczności.
Technicznie książka napisana jest całkiem dobrze, bez jakiś szczególnych niedociągnięć.
Warto po nią sięgnąć mimo, że w ogólnym ujęciu nie jest to arcydzieło. To bardzo solidna książka zarówno pod względem fabularnym jak i technicznym czego wyrazem jest ocena 7,5/10 w skali Księgola.

1 komentarz:

  1. Faktycznie - tytuł budzi zainteresowanie. I opis też wydaje mi się interesujący, więc kto wie - może kiedyś spróbuję. Dobrej książki nigdy dość:)

    OdpowiedzUsuń