czwartek, 6 listopada 2014

Księgolowa kinomania - Kick-Ass 2

Witajcie,
dziś w dawno już nie odwiedzanym kąciku filmowym chciałbym opowiedzieć Wam w skrócie o moich wrażeniach po obejrzeniu filmu "Kick Ass 2".
Jak łatwo się domyślić jest to kontynuacja historii opowiedzianej w części pierwszej "Kick Assa". Bohaterowie są starsi (Hit Girl ma 15 lat, Kick Ass 20) więc do "superbohaterskich" problemów dołączają te związane z dorastaniem i wchodzeniem w dorosłość. Bohaterowie filmu poznają jak trudno jest łączyć zwyczajne życie z byciem "superbohaterem" oraz stają przed wyborem, który być może zdeterminuje ich przyszłość. Żeby jednak nie było zbyt nostalgicznie i filozoficznie na horyzoncie pojawia się "stary" znajomy w nowej odsłonie czyli superłotr The Motherfucker i jego armia zła (rewelacyjna Mother Russia) z misją zniszczenia miasta i zasiania w ludzkich sercach strachu. Wspierani przez innych zwyczajnych "superbohaterów" (wyborny Pułkownik Stars and Stripes, Night Bitch czy Battle Guy) Kick Ass i Hit Girl stawiają im czoła choć konfrontacja ta wiele zmieni w ich życiu.
Najnowsza odsłona Kick Assa podobała mi się bardziej niż poprzednia. Po pierwsze dlatego, że jest bardziej "dorosła", każdy wybór dokonany przez bohaterów ma swoje reperkusje. Giną ludzie, przemoc pokazana jest tu w sposób bardziej dosłownie podobnie jak patologie przestępczego świata. Jest mniej kolorowo, brutalniej ale na szczęście nie mniej zabawnie. Humor i zabawne nawiązania będące cechą charakterystyczną "KA" stoją na wysokim choć charakterystycznym dla serii poziomie poziomie.
Także kreacje aktorskie tak pierwszo- jak i drugoplanowe są mocną stroną tej produkcji. Każda z postaci jest barwna, plastyczna i zwyczajnie interesująca.
To wszystko okraszone jest naprawdę niezłą ścieżką dźwiękową, która uzupełnia wizualny przekaz produkcji.
Jak więc odbieram ten film?
Bardzo dobrze. To produkcja dojrzalsza niż poprzednia, która jednak nadal ma w sobie wulkan akcji i zabawy.
Jeśli lubicie superbohaterów i macie chęć obejrzeć naprawdę dobry film akcji połączony z komedią, nie będący jednak tylko durną sieczką to "Kick Ass 2" będzie w sam raz dla Was.
Oglądając go naprawdę dobrze się bawiłem i już czekam na kontynuację (zakończenie pozwala sądzić, że taka jest w planach).
Ocena Księgola 8/10

1 komentarz:

  1. Nie moje klimaty, ale czasami najdzie mnie na coś dziwnego, więc zapamiętam:)

    OdpowiedzUsuń