niedziela, 11 maja 2014

Majowy imprezowy rozkład jazdy - Warszawa

Witajcie,
dziś rozpoczynamy nowy cykl informacyjny, w którym przedstawiać Wam będę wydarzenia, na których warto się pojawić. Zaczynamy od majowych wydarzeń literackich, które odbędą się w stolicy (w miarę możliwości będę Was także informował o wydarzeniach w innych częściach naszego kraju). A więc zaczynajmy.
1) Na początek wydarzenie, które rozpocznie się już niedługo bo 14 maja(środa) i potrwa do 18 maja (niedziela) a będzie to najnowsza odsłona "Warszawa Czyta 2014". Jest to wydarzenie ciekawe gdyż składa się z wielu oddolnie organizowanych akcji, których mottem przewodnim jest jeden tytuł literacki (w tym roku będzie to "Niewidzialne miasta" Italo Calvino). Można będzie wziąć udział w spotkaniach, debatach, spacerach literackich, warsztatach, wystawach, spektaklach, grach i masie innych atrakcji. Wszystko to zapowiada się bardzo interesująco a więcej szczegółów i program znajdziecie tu
2) Dla miłośników historii, gier i komiksów 17 i 18 maja przyniosą IV Festiwal Komiksów i Planszowych Gier Historycznych odbywający się w Centrum Edukacyjnym IPN przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. W programie m.in. spotkania z twórcami i ilustratorami komiksów, wypożyczalnia gier, możliwość zagrania w poszczególne tytuły, premiery i prezentacje, konkursy, turnieje i wiele więcej dla każdego miłośnika historii na planszy czy to komiksowej czy do gry.
Więcej informacji oraz program znajdziecie tu
3) 22-25 maja to oczywiście największa impreza literacka i wydawnicza w Warszawie czyli Warszawskie Targi Książki. A na nich: spotkania autorskie, prelekcje, warsztaty dla dzieci i dorosłych a nad to wszystko mnóstwo świetnych tytułów książkowych w miejmy nadzieję bardzo zacnych cenach.
Wszystkie szczegóły znajdziecie tu
4) W końcu 28 maja do Warszawy zawita jeden z moich ulubionych pisarzy młodego pokolenia, twórca Uniwersum Metro 2033 Dmitrij Glukhovsky. Przyjedzie on by promować swą najnowszą książkę (tym razem nie postapokaliptyczną) "Witajcie w Rosji" będącą zbiorem opowiadań przedstawiających Rosję oczami nowego pokolenia jej mieszkańców. Prócz wspomnianej książki autor przywiezie ze sobą także informacje o swej książce sf zatytułowanej "FUTU.RE", która w Polsce ukaże się w czerwcu. Nie zabraknie także akcentów postapokaliptycznych - D.G. przedstawi autora pierwszego polskiego tytułu z bestsellerowej serii "Metro 2033". 
Więcej informacji znajdziecie tu
Jak widzicie maj w Warszawie sprzyja dużej aktywności na polu imprez i spotkań literackich a już ptaszki ćwierkają, że i czerwiec będzie się prezentował na tym polu bardzo zacnie (Imieniny Jana Kochanowskiego, Big Book Festival).
W każdym razie zapraszam Was jeśli macie taką możliwość do korzystania z licznych majówek literackich w stolicy. Ja pojawię się na Warszawskich Targach Książki (choć w nie tak szerokim zakresie czasowym jak bym chciał) więc na relację z tego co zobaczę lub usłyszę na nich liczyć z pewnością możecie. Starać się będę także pojawić na spotkaniu 28 maja z D.G. i o ile mi się to uda także coś o tym napiszę. Być może uda mi się choć na chwilę zawitać na pozostałe imprezy (choć nie jest to pewne). Chciałbym by było to możliwe bo wszystkie prezentują się bardzo interesująco a maj z książką w stolicy jawi się wyjątkowo "barwnie" i zróżnicowanie.

2 komentarze:

 1. Rozkład imprez w maju faktycznie jest niezwykle imponujący. A do tego dochodzą też imprezy dotyczące innych dziedzin kultury jak Przegląd Filmów Kubricka w Iluzjonie czy liczne premiery w teatrach :). Zaczyna się też okres koncertowy. Nic tylko się cieszyć i wybierać co najlepsze :). Pozdrawiamy i zapraszamy na poświęconego kulturze bloga Pocałunek Kultury : http://pocalunekkultury.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt z wiosną kalendarz kulturalny mocno zyskuje na ilości jak i jakości.
   Ja także pozdrawiam

   Usuń