środa, 20 czerwca 2012

Y ostatni z mężczyzn


Witam.
Dla odpoczynku od książek chciałbym zaprezentować wam cykl komiksowy pod wspólnym tytułem "Y ostatni z mężczyzn" Briana K. Vaughana. Cykl liczy 10 tomów (z czego trzy pojawiły się w polskiej wersji językowej) i opowiada historię Yoricka Browna ostatniego mężczyzny, który przetrwał zarazę niszczącą osobniki męskie na ziemi. Yorick wraz z towarzyszącą mu agentką rządową 355 oraz samcem małpy (wiem wiem brzmi nieźle) wyrusza w podróż od której mogą zależeć losy całego gatunku ludzkiego.
Fabuła serii jest interesująca i wciąga już od pierwszego tomu. Wizja upadajacego świata, w którym żyją same kobiety jest przedstawiona niezwykle sugestywnie. Także galeria postaci z jakimi zetknie się główny bohater (a jest ich nie mało: amazonki, izraelskie kobiety-żołnierze i inni) wpisuje się w nastrój opowieści.
Kreska komiksu jest dobra choc nie rzuca na kolana kunsztem czy artyzmem. Wydaje się, że w tym cyklu jest to tylko środek przekazu a "siła rażenia" tkwi w hitorii i klimacie.
Czy warto? Jak najbardziej. Mimo, że nie dane było mi przeczytać więcej niż trzy polskie tomy serii zakochałem się w wizji świata przedstawionej przez autora.
Ocena Księgola: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz