środa, 9 kwietnia 2014

Morza Wszeteczne - Marcin Mortka

Witajcie,
dziś chciałem Was zabrać w daleką podróż na spotkanie z piratami, bezcennym skarbami, wojnami między siłami nadprzyrodzonymi, syrenami, rusałkami, szalonym szamanem, goblinami i wszystkiemu temu z czego słyną Morza Wszeteczne. W podróż tą wyruszymy wraz z kapitanem pirackim Rolandem Wywijasem i jego załogą złożoną z przerażających ale i zabawnych typków z pod najciemniejszej gwiazdy (by wspomnieć tu tylko o szalonym szamanie, lekarzu okrętowym-kanibalu, macie nazywanym "Julia" czy artylerzyście buchającym ogniem z "pyska").
Historia przedstawiona w "Morzach..." to miks fantasy i historii pirackiej i to miks nadzwyczaj udany.
Postacie są niezwykle barwne i dopracowane (ciężko mi przypomnieć sobie tytuł, który mógłby iść z "Morzami..." w "szranki" pod tym względem) obdarzone charyzmą i odmiennymi charakterami.
Fabuła jest "zakręcona", obfitująca w nieoczekiwane zwroty akcji ale przy tym całkiem składna. Wciąga i nie pozwala na nudę.
Mimo dużej ilości motywów fantasy historia ma piracki "klimat", który "uwodzi" czytelnika i daje mu poczucie, że czyta naprawdę wyborną przygodową lekturę.
Ja miałem okazje zapoznać się z "Morzami..." w wersji audio w brawurowym wykonaniu Waldemara Barwińskiego i muszę przyznać, że dawno nie słyszałem tak udanej gry jednego lektora. Pan Barwiński tak niesamowicie gra głosem, że obdarza każdą z wielu postaci występujących w tej opowieści charakterystycznym odróżnialnym od innych głosem i manierą wypowiedzi dzięki czemu już po chwili "bez pudła" jesteśmy w stanie rozpoznawać postacie tylko po barwie głosu i sposobie wypowiadania kawestii. To wykonanie pokazuje jak ogromny talent tkwi w tym lektorze. Niewątpliwie jego gra to także wielki plus wersji audio tego tytułu.
Jednym słowem polecam tą książkę każdemu a szczególnie jej wersję audio i niezrównanego Waldemara Barwińskiego. Na pewno będziecie zadowoleni a czas jaki spędzicie na Morzach Wszetecznych nie będzie dla Was czasem straconym
Ocena Księgola 8,5/10

Audiobook do recenzji otrzymałem dzięki uprzejmości Sklepu dla słuchacza http://sklepdlasluchacza.pl/ za co serdecznie dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz