sobota, 5 kwietnia 2014

Dżungla miasta. Klucz do bezpieczeństwa - Jacek Pałkiewicz

Witajcie,
 chciałbym Wam opowiedzieć  o najnowszym podręczniku Jacka Pałkiewicza (podróżnika i jednego z "ojców" survivalu w Polsce) dotyczącym sztuki bezpiecznego przetrwania w warunkach wielkomiejskich.
"Dżungla miasta..." podzielona jest na piętnaście rozdziałów, z których każdy omawia jedno ogólnie ujęte zagrożenie, ich grupę lub sferę życia, w którym występują pewne grupy zagrożeń.
Są to m.in. "Zagrożenia na ulicy", "W podróży", "Terroryzm", "Zdrowie" itd.
Sięgając po tą pozycję spodziewałem się dostać rzetelny podręcznik przetrwania w mieście okraszony jakimiś bardziej nowatorskimi pomysłami czy rozwiązaniami. Tymczasem mamy tu do czynienia z bogato ilustrowany zdjęciami (ozdobnymi i nic nie wnoszącymi) zbiór w większości banalnych porad i zaleceń, które zna praktycznie każdy. Owszem zdarza się, że któraś z porad zawartych w książce jest interesująca i rozwija nieco wiedzę czytelnika ale jest ich zdecydowanie za mało.
Nie chcę się jakoś szczególnie "pastwić" nad tą pozycją jednak od takiego praktyka przetrwania  jakim jest Jacek Pałkiewicz wymagam zdecydowanie więcej.
Przyznam, że mocno rozczarowałem się książką Pałkiewicza i wciąż czekam na dobry podręcznik miejskiego survivalu  na naszym rynku wydawniczym.
Ocena Księgola 3/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz