wtorek, 25 marca 2014

Zapowiedzi - kwiecień plecień...

Witajcie,
dziś mam dla Was garść kwietniowych premier, z których każda warta jest uwagi.

Na początek pozycja, z którą będziemy mogli zapoznać się już 2 kwietnia br. Jest to historia Jona Iva projektanta najbardziej kultowych dzieł firmy Apple (iPhona, iPada, iMaca czy iPoda). To pozycja, która pokazuje, że za niezwykłym sukcesem Apple stoi znacznie więcej osób niż tylko "wyniesiony na piedestał" Steve Jobs.
Także 2 kwietnia będziemy mogli zapoznać się z książką "Strongman u szczytu władzy. Władymir Putin i walka o Rosję". Pozycja ta oparta na kilkudziesięciu wywiadach przeprowadzonych przez autora na zasadzie wyłączności wskazywać ma szansę jaką zaprzepaścił "Zachód" na przełamanie impasu w stosunkach z Rosją. Temat podwójnie ciekawy biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na Ukrainie i "oderwanie" Krymu.


9 kwietnia przeczytać będziemy mogli kontynuację książki Juraja Cervenaka "Czarnoksiężnik. Władca Wilków" (której recenzję znajdziecie tutaj) zatytułowaną "Czarnoksiężnik. Miecz Radogosta". Słowiański świat mitów, potworów, herosów i starożytnej magii zawita ponownie do naszych księgarń i z pewnością nie będzie to wizyta "bezowocna".15 kwietnia staniemy do boju z bezwzględnymi korporacjami i ich stronnikami u boku CEO Slayera w książce Marcina Przybyłka zatytułowanej "CEO Slayer". Cyberpunk, akcja i kryminał w klimatach polskich zawsze przemawiają do mnie bardzo mocno tak więc i ta pozycja wygląda interesująco.
16 kwietnia przeniesiemy się z kolei na nadbiebrzańskie bagna gdzie młoda dziewczyna przejmuje po swej babce "funkcję" szeptuchy. Jak poradzi sobie z odpowiedzialnością, czy odkryje tajemnicę lokalnego pustelnika i czy przybysz z "wielkiego świata" odmieni jej los? O tym wszystkim dowiemy się z lektury ksiązki "Szeptucha" autorstwa Iwony MenzelTakże 16 kwietnia ukaże się książka pod wielce wymownym tytułem "Krótka historia książek zakazanych" autorstwa Wernera Fulda. Któż bowiem z nas nie chciałby poznać historii książek, które w różnych okresach były niszczone, cenzurowane czy zakazywane?
23 kwietnia przeniesiemy się do Ziemi Świętej czasów klęski europejskiego rycerstwa pod Hittin (koniec XII wieku). Poselstwo Wielkiego Mistrza Templariuszy do przywódcy Assasynów Starca z Gór, Czarny Rycerz, intrygi, bitwy i tajemnicze skarby to tylko część z tego co czeka nas podczas lektury książki "Samotny Krzyżowiec. Miecz Salomona" autorstwa Marka Orłowskiego.

29 kwietnia na półkach księgarń pojawi się najnowsza książka Terrego Pratchetta zatytułowana "Para w ruch". Machina parowa wkracza w Świat Dysku... i narobi masę zamieszania. Znając klasę mistrza jest na co czekać.

30 kwietnia poznamy frapująco zapowiadającą się historię czworga odmiennych ludzi (chirurg-żołnierz, zabójca płaczący nad swymi ofiarami, kobieta-oszust skrywająca swą prawdziwą naturę i arcyksiąże owładnięty żądzą krwi), którzy mogą zmienić los świata. To wszystko w książce "Droga królów".
Także 30 kwietnia książka nietypowego korespondenta wojennego - kobiety. Maria Wiernikowska w swej książce "Widziałam. Opowieści wojenne" przedstawi to co widziała w piekle wojen w Czeczenii, Bosni czy Gruzji.

Jak widzicie kwiecień zapowiada się zróżnicowanie i bogato. Ja szczególnie czekam na kontynuację historii Czarnoksiężnika - Juraja Cervenaka, "CEO Slayera", historię książek zakazanych, "Samotnego Krzyżowca" i "Drogę Królów". A jakie są Wasze typy?

8 komentarzy:

 1. Zdecydowanie zainteresował mnie "Miecz Radogosta", "Władca wilków" bardzo mi się podobał, tak samo inna książka Cervenaka z serii Bohatyr "Żelazny kostur". Mam nadzieję, że kontynuacja będzie świetna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Istotnie "Miecz..." zapowiada się zacnie zresztą jak każda książka tego autora (a póki co się na nim nie zawiodłem).

   Usuń
 2. Poczytałabym o książkach zakazanych oraz dowiedziałabym się o wojnach z ostatniej pozycji. Temat wojen zdecydowanie jest dla mnie ciekawszy z perspektywy osób, które w nich uczestniczą lub są świadkami niż z perspektywy polityki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także oczekuję "zakazanych" i mam nadzieję, że książka ta okaże się naprawdę ciekawą i wciągającą pozycją.

   Usuń
 3. "Samotny Krzyżowiec" to coś dla mnie Z niecierpliwością będę czekać na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Samotny..." ciekawie się zapowiada i mam nadzieję, że nie poprzestanie tylko na zapowiedziach :)

   Usuń
  2. Już jest wydrukowany, 07.06 odbyła się prapremiera w Kole, na wiecu bractwa rycerskiego. Wkrótce powinien być w księgarniach.

   Usuń
  3. Premiera księgarska tego tytułu wypada bodajże na 9 czerwca (czyli na jutro)

   Usuń