sobota, 22 marca 2014

Blog. Pisz. Kreuj. Zarabiaj - Tomek Tomczyk

Witajcie,
dziś mam dla Was "opowieść" o bardzo nietypowej pozycji jaką jest druga książka Tomka Tomczyka (znanego blogera Kominka). "Blog. Pisz. Kreuj. Zarabiaj." to pozycja, z której najwięcej "wyniosą" osoby prowadzące blogi (reszta czytelników przeczyta bardziej z ciekawości niż dla zdobycia przydatnej wiedzy) a i to nie wszyscy. Czemu tak będzie? Otóż dlatego, że książka ta dotyczy sposobów na kreowanie wizerunku, "monetyzacji kontentu" na blogu (uwielbiam tą nowoczesną nowomowę ;) ), zasad współpracy blogerów z firmami i firm z blogerami i paru innych zagadnień pochodnych wymienionym powyżej.
Już widzicie czemu ta książka nie trafi do wielu osób pod względem przekazanej w niej wiedzy. Nawet wielu blogerów, którzy ją przeczytają nie będzie chciało lub mogło wcielić w życie porad i pouczeń w niej zawartych (choćby ze względu na tematykę bloga [o niej autor dość konkretnie w kontekście monetyzacji wypowiedział się w swej pierwszej książce "Bloger"], zasięgu czy w końcu... lenistwo). Nie zmienia to faktu, że dla osób prowadzących lub mających ambicję prowadzić blog to niezwykle ciekawa lektura, pełna konkretnych przykładów z "życia", porad i wskazówek jak z bloga uczynić sposób na życie i zarobkowanie.
Czy polecam tą książkę? Blogerom z pewnością tak (choć tak jak wspomniałem nie wszyscy możemy skorzystać z podanych w niej "przepisów" co nie zmienia faktu, że pewne zasady czy metody działań dobrze jest znać). Nie znudzą się oni lekturą a istnieje pewna szansa, że coś z niej konkretnego pozyskają dla rozwoju swego i swojego bloga. Pozostali czytelnicy prawdopodobnie potraktują "Blog..." jako swoistą ciekawostkę choć dzięki lekkiemu stylowi autora i mnogości przykładów z naszych realiów nie znudzą się zbytnio podczas czytania.
Ocena Księgola (dla blogerów) 8-9/10 (dla pozostałych czytelników) 6-7.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz