czwartek, 15 stycznia 2015

Kącik prasowy - Secret Service numer... ostatni

Witajcie,
dziś zapowiada się kontrowersyjnie bo... będzie o drugim (po reaktywacji) i zarazem ostatnim numerze czasopisma poświęconego grom komputerowym ( ze szczególnym uwzględnieniem gier retro) Secret Service. Czasopismo to nie będzie się ukazywać pod tym tytułem ponieważ wydawca oraz dyrektor artystyczny (mający prawa do tytułu) nie doszli do porozumienia (delikatnie mówiąc) i ten ostatni nie wydał zgody na wydawanie czasopisma pod tytułem "SS". Większa część redakcji pozostała "przy wydawcy" więc Secret będzie się teraz pojawiał jako "Pixel". Przy okazji tej niesmacznej sytuacji w redakcji i likwidacji reaktywowanego brandu "SS" pojawiły się głosy części fanów o oszustwie i wykorzystaniu "hype-u" starego tytułu celem zrobienia czegoś nowego, czego finałem stała się decyzja o zwrocie kwoty wsparcia projektu tym niezadowolonym z obrotu sprawy fanom. Jak widzicie wokół projektu, który uzyskał ogromne wsparcie fanów w akcji crowdfundingowej zrobiło się mocno nieprzyjemnie ale mam nadzieję, że z czasem klimat się oczyści. Kibicuję też "Pixelowi" i gdy pojawi się jego pierwszy numer na pewno nie omieszkam go Wam przedstawić.
Tym czasem jak wygląda drugi i ostatni numer SS? Całkiem nieźle. W środku znajdziemy m.in recenzję niezwykle interesującego tytułu "This War Of Mine", "Dragon Age: Inkwizycji" ale także tekst o historii serii "Cywilizacja" (bardzo ciekawy), serii Gobliiins, wywiad z Brianem Fargo twórcą kultowego "Westland" i kontynuacji "Westland 2" oraz wiele innych interesujących tekstów. Także "szata" graficzna tego numeru stoi na wyższym poziomie niż w numerze pierwszym choć tu akurat jest jeszcze sporo do poprawy co mam nadzieję nastąpi w "Pixelu".
Reasumując ostatni numer "SS" to naprawdę "kawał" ciekawego czasopisma dla tych co lubią poczytać inteligentne felietony czy recenzje a nie tylko oglądać obrazki. Mam nadzieję, że mimo zawirowań z brandem "Pixel" swym poziomem nie będzie "odstawać" od reaktywowanego "Secreta" a poziomem składu jeszcze go przewyższy. Czego Wam, redakcji i sobie życzę.

3 komentarze:

 1. To nie samowite, że ten osiołek ASSSSS drugi raz odstawił taki numer. Cwaniak zwinął kasę i dał drapaka. Jak widać na nostalgii robi się całkiem ładną kapustę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety choć nadzieja na dobre czasopismo w retro klimacie jest bo pierwszy numer Pixela zapowiada się "smakowicie". Wiem, że to nie to samo co SS ale kibicuję przedsięwzięciu z całego serca.

   Usuń
 2. Polska i numery wycięte w Polsce... Niesłychane jaki sukces odniósł SS na crowdfundingu po czym interes się zwinął. A zapowiadało się tak dobrze.

  OdpowiedzUsuń